Ha lenne zenei EB, azt melyik ország nyerné? Végre egy verseny, ahol tuti az angol befutás? Izland pedig itt biztosan nem lenne kisszínpados. Ifjú reménységektől stílusteremtő legendákig: erőviszonyok és esélyek Európában. A friss, 43. Recorder magazin EB és zene fókuszában gyorstalpaló keretében bemutatjuk a 24 EB-résztvevő ország zenéjét: Törökország, Izland, Albánia, Oroszország, Románia, Horvátország, Ukrajna, Ausztria, Írország, Csehország, Svédország, Svájc, Portugália, Észak-Írország, Belgium, Olaszország, Anglia, Lengyelország, Wales, Németország és Franciaország után a már régebben kiesett Spanyolország zenéjét is bemutatjuk nagy léptékben.
Spanyolország
Aranylemez: 20.000 példánytól.
Kurrens sztárok: A latin szívtiprók legsikeresebbjei (David Bisbal, Alejandro Sanz), a teátrális popénekesnő Mónica Naranjo, az alternatív hiphopos Mala Rodríguez, a kicsit Manu Chao-s, rockabillys Fito & Fitipaldis. Indie-ben: La Casa Azul, Delorean, legújabban a Mourn és a Hinds, elektronikában John Talabot a csúcs.
Klasszikus sztárok: A latin szívtiprók legfontosabbjai (Raphael, Julio Iglesias), a hatvanas évek csillaga, Marisol, a poprock-szupersztár Miguel Ríos, a Baccara diszkópopduó, a nyolcvanas évek újhullámának legsikeresebb zenekarai, a Mecano, a Los Toreros Muertos és a Radio Futura. A popos Hombres G, a rockos Héroes del Silencio, a sokszínű Barrabás, a világzenés Ojos de Brujo, a flamencopunk Morente & Lagartija Nick. Na meg az 80s dance (Azul y Negro, Ivan, David Lyme).
Jellegzetes stílusok: Latin pop és a Franco halála után kibontakozott La Movida Madrileña mozgalom zenei kapcsolódásai (újhullámos, indie-s zenekarokkal) – meg persze a baleári chill out Padillával.
Csada Gergely