Csatári Bence az István, a király 1983 utáni bemutatóiról, Ring Orsolya pedig a Rockszínház történetéről beszél majd a Beatkorszak szabadegyetem idei utolsó két előadásán. A témák kapcsolódnak a Beatkorszak Projekt rendhagyó évzáró konferenciájához is.
A Beatkorszak szabadegyetem hatodik szemeszterének előadásai többségében a könnyűzene és a színház kapcsolatát járták körbe. Októberben Kovács László azokat a hanglemezeket mutatta be, amelyek könnyűzenés színházi előadásokhoz kapcsolódva készültek a rendszerváltás előtt, míg Bajnai Zsolt ugyanennek az időszaknak a fővároson kívüli kőszínházakban műsorra tűzött könnyűzenei darabjait vizsgálta.
November 13-án Csatári Bence folytatja az István, a királyról szóló „sorozatát”, hiszen a darab megszületésének története után az 1983-at követő bemutatókról fog beszélni. Két héttel később, november 27-én pedig Ring Orsolya ismerteti a Rockszínházról szóló kutatásainak az eredményét a Lumen Kávézóban rendezett Beatkorszak szabadegyetemen.
Ezek az előadások kapcsolódnak a Beatkorszak Projekt idei rendhagyó konferenciájához, amelynek témája szintén a magyar könnyűzene és a színház kapcsolata. Ezúttal azonban nem előadások, hanem forrásértékű beszélgetések képezik a rendezvény gerincét. A Magyar Zene Háza könyvtárában december 11-én sorra kerülő eseményen két határontúli előadásról, illetve két fővároson kívüli ősbemutatóról szólnak majd a beszélgetések, amelyeket természetesen rövid előadások vezetnek fel. A szervezők szándéka szerint a tanácskozást az Azok a régi csibészek című kötetlen beszélgetés zárja, amelynek vendégei olyan színészek és zenészek lesznek, akik „átkalandoztak” a másik oldalra.
A korábbi évektől eltérően így nem konferenciakötettel zárja az aktuális pályázati évet a Beatkorszak Projekt, hanem rendhagyó módon a Beatkorszak szabadegyetem idei előadásaiból készült tanulmányokból összeállított kiadvánnyal.
Az István, a királyról szóló, novemberi 13-ai előadás Facebook-eseménye.
Fotó: Urbán Tamás / Fortepan