A Telekom Electronic Beats idei popzenei válogatásán az övé volt az egyik magasan kiugró dal, így nem volt kérdés, hogy Micskei Dalma a Magyarradarunkra is felkerüljön – ráadásul első dala, a deeply klipje is itt debütál.
tovább →A Telekom Electronic Beats idei popzenei válogatásán az övé volt az egyik magasan kiugró dal, így nem volt kérdés, hogy Micskei Dalma a Magyarradarunkra is felkerüljön – ráadásul első dala, a deeply klipje is itt debütál.
tovább →A parkos és arénás koncertbeszámolók sora után egy hajtűkanyarral most fejest ugrunk az undergroundba, és megnézzük, hogy milyen volt az év egyik legizgalmasabb szubkulturális koncertje, ahol a neofolk és post-industrial különböző irányaiból érkező dán :Of The Wand And The Moon:, a svéd Trepaneringsritualen, az ausztrál Kollaps és a magyar Scivias lépett fel. Nemhogy a fellépőkről nem hallottál, de még a műfajnevek sem ismerősek? Fotógalériával megfejelt beszámolónkban ezeket is körbejárjuk kicsit.
tovább →A nyolcvanas években Pécs menedéket biztosított az underground zenészeknek és művészeknek a diktatúra kontrollja elől. Többek között ezért alakulhatott ki a város alternatív-értelmiségi zenei szubkultúrája, ami több volt a punknál. Koszits Attila Pécs Underground ’80 című hiánypótló könyvének ott a helye az ellenkulturális mozgalmak iránt érdeklődők polcain. Ez a cikk először a Recorder magazin 95. számában jelent meg.
tovább →A maszkos rappercsaj első albumán két arcát mutatja: szexi és magabiztos az első részben, a másodikban viszont lelki problémáival foglalkozik. Ez a kritika először a Recorder magazin 95. számában jelent meg.
tovább →A KYTARO példásan nagy figyelmet fordít a vizuális megjelenésre, emlékezetes videókra; tudják azt is, hogy fél-, de legalább negyedsiker egy önmeghatározás, amire felkapja a fejét az ember, miszerint: „pseudo-exotic psych-math”. Ez a kritika először a Recorder magazin 95. számában jelent meg.
tovább →Lassú, de feszes ritmusok, minimál, pszichedelikus áthallások, folyós szintik. Új EP-vel jelentkezik Varga Zsuzsa, amin most először az összes zenét, hangszerelést, szöveget ő írta. „Bátorságpróba. Terápia” – mondja róla. Premier!
tovább →Második nagylemezével jelentkezik a saját bevallása szerint „szövegcentrikus-panaszkodós popot” játszó, de az alterből, hardcore-ból és elektronikus zenékből is merítő Úrfi. A mélyén laknak a szörnyeket felvezető single után most az egész album is a Recorderen debütál, amit július 13-án az A38-on élőben is bemutatnak a Lépjünk a Holdra társaságában.
tovább →The End of the Road címmel még 2019-ben indult búcsúturnéra a Kiss, amely a covidos halasztások után július 14-én éri el a Sportarénát. Utána se több koncert, se új lemez nem várható Paul Stanley és Gene Simmons zenekarától.
tovább →Az őszi szezonban számos dalszerző-előadó teszi tiszteletét a Magyar Zene Házában, de mindegyikük egy kicsit más oldalát domborítja ki a zsánernek: az amerikai alternatív rock egyik vezető alakja, a Red House Painters zenekarral indult Sun Kil Moon a nagyon személyes történetmesélésben hisz, Becca Stevens a jazztől a folkon át a popig játszik az alműfajokkal, a rangos Mercury-díjra jelölt Sam Lee a Brit-szigetek népdalaiból indul ki, a Grammy-díjas Chris Thile mandolinjával a bluegrass és az americana stílusokat helyezi fókuszba, Otis Taylor személyében pedig az első igazi bluesos dalszerzőt köszönthetjük a házban.
tovább →Itt az ideje, hogy mondjak is valamit. Zenész vagy, posztolj vicsivacsorát. Ráfogom majd a Balatonra. A walkman, amit elloptak az általános iskolában. Feszes, dögös lakossági trancerock. Archaikus réteg; sámánmeditáció; MH 59. Szentgyörgyi Dezső Repülőbázis. A Recorder új magyar zenéket bemutató rovata.
tovább →