A Moin szikár gitárhangzásokból, groove-okból, elektronikából és szövegmintákból épít különleges, egyszerre súlyos és könnyed zenét. Ez a kritika először a Recorder magazin 100. számában jelent meg.
tovább →A Moin szikár gitárhangzásokból, groove-okból, elektronikából és szövegmintákból épít különleges, egyszerre súlyos és könnyed zenét. Ez a kritika először a Recorder magazin 100. számában jelent meg.
tovább →Bár Kolibri interjúnkban azt mondta, hogy nem kíséri mindenhová esőfelhő, az indiefolkot elektronikával keverő első albumán pár sor elég ahhoz, hogy a kedves szavaktól eljussunk a gleccerkoporsóig. Ez a kritika először a Recorder magazin 100. számában jelent meg.
tovább →Tizenkét zenész és zenekar által szerzett dalok a Balaton környezeti értékeire hívják fel a figyelmet, melyek a Balatorium ökológiai, kulturális eseménysorozat keretein belül jelennek meg 2023-ban, a legmenőbb magyar előadók mellé pedig fiatal tehetségek jelentkezését is várják.
tovább →2022 elején feltámadt a Guruzsmás, amelyben Bencze Tibor garázsosan, punkosan, progosan játssza a leginkább a Barbaróhoz vagy a Magurához hasonlítható, népzenei ihletésű rockot. 2023-at pedig nemcsak új lemezzel, hanem új zenekarral is indítja Timur, amelyben a Protomartyr- és shame-féle sötét, sodró gitárzenék iránti rajongását éli ki. Premier!
tovább →„Jót tesz, hogy zenekarok igényes popzenét játszanak, amire lett is kereslet” – vallja a GranCanada, akik élőhangszeres, neosoulos, funkys, alternatív R&B-t játszanak, évről évre egyre jobban. De mennyire lehet ilyen zenével itthon érvényesülni, melyik számuk szólhatna az Atlantában, és hogy jön ide a Rick és Morty? Az immár rapper nélkül felálló, ötfős GranCanada most először mesél a február közepén megjelenő második nagylemezéről (Szemben a Nap), amit március 4-én, a Magyar Zene Házában élőben is bemutatnak.
tovább →Miután listába szedtük a legjobb külföldi és magyar lemezeket, filmeket és sorozatokat, idén is megkértünk zenészeket, hogy gyűjtsék össze a kedvenc dalaikat, albumaikat az évből. Ezúttal a szmókermetálos Red Swamp kedvenceit leshetitek meg, akik 2022-t az év egyik legcombosabb metállemezével (a fülbemászóan apokaliptikus Time to Die, amit a svéd producerzseni, Jens Bogren maszterelt) kezdték, majd felléptek Európa legnagyobb és legfontosabb metálfesztiválján, a német Wackenen is.
tovább →Ausztrália mindig is jó volt a punkban, az utóbbi években azonban egy komplett új hullám tajtékzott elő a déli féltekéről. A The Chats, az Amyl and the Sniffers és egyivású társaik nyomába eredünk infernális frizurákkal és combvastag akcentussal kikövezett útjukon. Ez a cikk először a Recorder magazin 100. számában jelent meg.
tovább →Miután listába szedtük a legjobb külföldi és magyar lemezeket, filmeket és sorozatokat, idén is megkértünk zenészeket, hogy gyűjtsék össze a kedvenc dalaikat, albumaikat az évből. Ezúttal a Halott Pénz DJ-je, Boros Gábor "Venom", a legígéretesebb hazai elektropop-duó, az első nagylemezére készülő Flanger Kids egyik fele, az énekes Szczuka Panka, valamint a 2022 egyik legjobb hazai lemezét elkészítő LAIHO két tagja, az énekes-dalszerző Lajhó Dorka és a Deep Glaze-ben, a Dresch Quartetben és számos más zenekarban is játszó bőgős, Gyányi Marci listáit olvashatjátok.
tovább →Igazi DIY-klipet forgatott Toroczkay András a barkácsesztétikával amúgy is szimpatizáló zenekara, a fotelgrunge-os, mamuszpopos, lo-fi rockos, és egy picit alteros Belső Parancsok és a Külső Kényszerek tavalyi nagylemezének (majdnem) nyitódalához. A zenekar holnap este a Manyiban is fellép, díszes társaságban.
tovább →Egyetlen alkalomra összeáll a Jü eredeti felállása, a trió a legjobb torokénekesek között számon tartott Sainkho Namtchylakkal improvizál február 24-én a Magyar Zene Házában – a koncertről ráadásul lemez is készül.
tovább →