Az év végi összegzés hagyományos módja a Recordernél, hogy a közösen összeállított Top 50-es albumlista után - amin idén Ariel Pink lett az első - a kedvenc dalainkat szerzőnként publikáljuk, karácsonyt követően. A 2011-es, 2012-es, 2013-as sorozat után itt megy a 2014-es daldömping, a stáb ABC-rendjében haladunk, a felvételek egy rögtön meghallgatható playlist-ben, rövid kommentárokkal - a sort Biczó Andrea és Csada Gergely nyitotta, Dömötör Endre, Elekes Roland, Judák Bence, Kálmán Attila, Lékó Tamás, Mika László, Németh Róbert, José Simon, Soós Csaba, Sugó Lilla és Szabó Benedek után a sort Velkei Zoltán válogatása zárja (nyitóképen Aphex Twin).
A RECORDER SZERZŐINEK KEDVENC 2014-ES ALBUMAI.
Actress: Rap
Napkelte kedvenc pixeleim közt. Actress-nek jól áll, amikor slágerben gondolkodik, itt például tök ügyesen nyúlt hozzá David Grant számához.
Lapalux: Movement I, II & III
Nagy bánatomra Stuart Howard csak egy új számot adott ki 2014-ben hivatalosan, de azzal azért elég magabiztosan bizonyítja, hogy még játékban van.
Future Brown: Vernáculo
2015 egyik legjobban várt albumáról eddig ezt hallgattam a legtöbbször, nagyon drukkolok Fatima Al-Qadirinek és társainak, hogy a Future Brown meghozza nekik az áttörést. Tehetséges művészek, sokkal nagyobb közönséget érdemelnének.
DJ Spinn & Taso: Burn That Kush
DJ Rashad halála feldolgozhatatlan veszteség a footwork közösségnek, de a többiek méltó módon gondozzák az örökségét.
Andy Stott: Faith In Strangers
Az év legjobb albumának legjobb száma. Andy Stott rengeteg hatást gyúr össze, és alkot belőlük valami teljesen újat – ettől lesz a zenéje nagyon ismerős, ám teljesen idegen.
Jamie XX: All Under One Roof Raving
Hogy lehet nem szeretni ezt? Játékos, összetett, állandóan változó és nagyon brit. Ha az idei nagylemezére felpakol hét-nyolc ilyet, akkor én biztosan nem fogok panaszkodni.
Aphex Twin: s950tx16wasr10 (earth portal mix)
Visszatért az az Aphex Twin, akit szeretek. Nekem egyértelműen ez volt a csúcspont a Syrón, de a sok kétkedővel ellentétben amúgy is nagyon bírom a lemezt.
Objekt: Ganzfeld
Bődületes trekk, ami félkézzel odaveri a teljes Flatland albumot. Ezt hallgatva nem is értem mit akart Objekt azzal a gyűjteménnyel, hiszen neki ebből kellett volna egy nagylemeznyit hoznia. Az electro 2014-ben is él és virul.
Pev & Kowton: Raw Code (Surgeon Remix)
2013 legjobb basszusnehéz zenéjét mesterien aktualizálta a brit techno élő istene. Minden pillanatban bevethető fegyver.
Martyn & Four Tet: Glassbeadgames
Azt ugyan még mindig nem tudjuk, hogy puccos dildókról szól-e ez a szám, de az legalább kiderült, hogy Martyn és Four Tet jó zenét csinál együtt. De miért álltak meg egynél?
ASOK: Project Poltergeist
ASOK azon kevés új techno producerek egyike, aki 2014-ben össze tudott rakni egy igazi himnuszt. Félek, hogy több ilyen zenéje nem lesz, úgyhogy ezt eltettem magamnak jól.
Lucy: The Illusion Of Choice
Az évi egy jó Lucy-szám jár. Még akkor is, ha több mint kilenc perc, és ezért valószínűleg kevesen fogják végighallgatni.
NX1: Black 01 B1
S a végére egy klasszikus atmoszférikus techno. Gyönyörűen szól a vinyl, a lényegen kívül nincs ráírva semmi és artwork se készült hozzá. Csak a zenéről szól, ahogyan egy jó technónak kell. Az ilyenből volt 2014-ben rettentő nagy hiány.
Velkei Zoltán
VELKEI ZOLTÁN KEDVENC 2013-AS TREKKJEI ITT HALLHATÓK. A 2011-ESEK PEDIG ITT.