Röviden összefoglaltuk a szintetizátorzene történetét, hiszen az elmúlt évek éppen a nagy elődök örökségének újraaktualizálásáról szóltak, úgyhogy jöjjön most tíz modern szintiszám az elmúlt tíz évből.
# Oneohtrix Point Never: Betrayed In The Octagon (2007)
Mintha Isten könnyei pixeles hibaüzenetekké transzformálódnának egy disztópikus jövőben.
# MGMT: Electric Feel (2007)
Tíz év után is lenyűgöző az a könnyedség, ahogy két tinédzser fogja a hetvenes évek műanyag soulját és a nyolcvanas évek elektrofunkját, aztán olyan slágert gyúr belőle, hogy még Prince is elsárgulna tőle.
# Cut Copy: Lights And Music (2008)
Tökéletes amalgámja a nyolcvanas évek szintipopjának, a hetvenes évek flitteres diszkójának és a hatvanas évek pszichedéliájának, hibátlan (aréna)sláger.
# Zombi: Sapphire (2009)
Mintha a Venom 18 hangmintázna Morodert, Goblint és Vangelist ugyanabban a számban: epikus-instrumentális progrock, amelyben ott lüktet az italo disco és a giallók szónikus öröksége is.
# Dam-Funk: 10 West (2009)
Dobgép, szintetizátor, boogiefunk, görkorcsolya, 80s. Többet kár mondani, ezt átérezni kell.
# Kavinsky: Nightcall (2010)
Ha a Human After All korabeli Daft Punk Argento valamelyik giallójában ébredne, az valahogy így hangzana. A Drive-val együtt ez indította el azt a retrólázat, amely szélesre tárta a kaput az 80s revival, valamint a synthwave számára.
# Broken Cups: Slaves (2012)
A sosemvolt hazai szintipunk-színtér programadója: szirénázó szintetizátorok, megszállott ének-kiabálás, hipnotikusan tekeredő riffek, stroboszkóp, füstgép, beton.
# Perturbator: Assault (2016)
Ahogy Bd-209 megfogalmazta: epikus dallamháború emberek és robotok között, minden synthwave-parti kötelező eleme.
A LEGJOBB SYNTHWAVE-SZÁMOK BD-209 ÉS RADEC SZERINT.
# LCD Soundsystem: tonite (2017)
Úgy látszik, James Murphy akkor van igazán elemében, amikor a legmorózusabb: a fanyar szöveg ellenére klasszikus DFA Records-os szintis dancepunk, szinte kiált a táncparkettért.
# The War On Drugs: Thinking Of A Place (2017)
Csak egy olyan – egyszerre anakronisztikus és vizionárius – figura, mint Adam Granduciel képes arra, hogy 2017-ben összehozzon egy olyan szintinehéz heartland rock-lemezt, ami több mint Born In The U.S.A.-parafrázis.
Kollár Bálint