Folytatódik Klubkörkép-sorozatunk, a vidéki koncert- és partihelyszínek után a következő hetekben többnyire fővárosi klubokat mutatunk be. Köztük legendásakat és viszonylag frisseket, olyanokat, amiket manapság gyakran emlegetnek interjúkban a zenészek a legjobbak között és olyanokat, amiket mi ajánlunk meglátogatásra. Akár zenész, akár közönség vagy, ajánlónkból megtudhatod, hogy mire számíthatsz ezeken a helyeken. A sort a Trafóval nyitottuk, ezúttal a Lärmbe látogatunk.
Vidéki sorozatunkat a debreceni Roncsbárral kezdtük, onnan ugrottunk Pécsre, a Nappaliba, aztán északra, Győrbe a Rómer Házba, majd az országhatáron is átkeltünk a nagyváradi Moszkva Kávézó kedvéért, vissza Pécsre, a Pécsi Est Caféba, fel északra, Miskolcra a HELYNEKEMbe, végül dél felé tartva előbb az idén húszéves szarvasi Granárium Zebra Clubot mutattuk be, majd pedig a szegedi JATE Klubot.
1. Klub neve: LÄRM
2. Tulajdonosa / üzemeltetője: Nádas Patrik / Csete Manek Gábor.
3. Mióta létezik? 2014 tavasz.
4. Címe / elérhetőségei: Akácfa utca 51. / Facebook.
5. Általános nyitva tartása: Hétfő és vasárnap kivétel minden nap 10-től, pénteken és szombaton 11-től.
6. Milyen stílusokat képviselnek? Techno és house, plusz ezek oldalágai és spinoffjai.
7. Befogadóképessége: 250 fő.
8. Termeinek száma: 1.
9. Kerthelyisége van? Félrevonuló bokszok a mi kerthelyiségeink.
10. Technikai felszereltsége: Technics 1200, Pioneer CDJ 2000NXS2, Rane MP2015, A&H 92, Pioneer DJM 900.
11. Backstage felszereltsége: Két kényelmes kanapé, műnövényzet, vörös fények.
12. Pultok száma: 1.
13. Mellékhelyiségek száma: 1.
14. Egyéb szolgáltatásai: Nincs decibellimit és felesleges fények.
15. Hány koncert/parti/rendezvény volt 2016-ban? 80-90.
16. Hány koncert/rendezvény volt 2017 első felében? 40 (250, ha a hétköznapokat is számoljuk).
17. Hány koncert/rendezvény várható 2017 őszi-téli szezonban (az év hátralévő részében)? Cirka 80 (ez is csak hétvége, hiszen jellemzően már keddtől nyitva vagyunk).
18. Milyen konkrét műsortervek vannak az idei évadra? Továbbra is tartjuk magunkat ahhoz, amit az induláskor meghatároztunk: hogy a klubközegben a legaktuálisabbnak számító, friss és ügyes alkotókat hozzuk el. Napirenden van már Jayda G, DJ Haus, Gilb’R, Shlomo és Vakula, és azok, akiket egyelőre jótékony homályban hagynánk.
19. Legsikeresebb koncertek: SNTS, Red Axes, Kornel Kovacs, Tama Sumo, Helena Hauff, Lena Willikens, Knowone, Anushka, Call Super, Frank and Tony, Young Marco.
20. Teltházas koncertek száma / évad: 30-40.
21. Jellemző jegyárak (koncert/parti, magyar, külföldi bontásban): Többnyire 1500-2500 forint között, hétköznap ingyenes.
22. Klubtörténet
A LÄRM 2014-ben nyílt Csete Manek Gábor és Vida Vera elgondolásai alapján, majd olyanok csatlakoztak be segíteni, mint a BOUNCE-brigádból ismert Hi, azaz Vácz Milán (management), a kurrens dizájnt és a kurrens zenéket egyaránt reflexből követő Csík Hargi (art direkció) és az elektronikus zenei újságírás felől érkező Unger András (kommunikáció). A klub célja az volt, hogy magát az piaci alapú elvárásoktól eltávolítva egy olyan közeget hozzon létre, amiben szabadon lélegezhetnek a dj-k és a vasakkal érkezők, és szerencsére ezt a filozófiát máig sikerül átültetni a gyakorlatba. A LÄRM külseje, azaz belseje minden évben átesett kisebb-nagyobb ráncfelvarrásokon, időközben kibővült egy elvonulós szeglettel, idén pedig különleges dekorfényeket kapott.
23. A klub történetének három legemlékezetesebb pillanata
- A nyitás maga, amire tapinthatóan jó ideje ki volt már éhezve a budapesti underground és a várt hatás nem maradt el, tapintható volt a vibrálás, hihetetlen mennyiségű pozitív energia szabadult fel az első néhány hónapban
- Nők a pultban: elképesztő szettek Helena Haufftól, Tama Sumotól, Anushkatól, Lena Willikenstől, Anethatól, és várhatóan Jayda G-től is. Valamennyien borzasztóan erős hangulatokat tudtak generálni.
- Amikor a második generációs Chicago house veterán, Boo Williams járt itt, elhozta a buliba a színész Michael Penát, aki szintén a szeles város lakója, és hatalmas örülést rendeztek. Csillagok együttállása a pultban!
A cikk megjelenését a Cseh Tamás Program keretében a Nemzeti Kulturális Alap támogatta.