A zeneipar folyamatosan keresi a újdonságokat, a következő "nagy dolgot", amiért milliók rajonghatnak a felfedezésük utáni hónapokban/években. Sajnos azonban legtöbbször figyelmen kívül hagyják a zene egy olyan szubzsánerét, amely a mostaninál sokkal nagyobb figyelmet igényelne, hiszen a lehetséges világsztárok száma a végtelenhez közelít. Ezek a LEGO-bandák. Az egyik ilyen most éppen Depeche Mode-ot játszik.
Minek alapítana az ember igazi zenekart ha otthon, néhány figurával, pár elektronikus eszközzel és egy programozói PhD diplomával felvértezve akár egymaga is készíthet zsebmuzsikusokat? Nem kell törődni a dobos alkoholizmusával, a gitárossal, aki folyton szólózni akar és még a menedzser sem lopja el a pénzt.
A PRODUCEREK SINCSENEK BIZTONSÁGBAN, ITT EGY LEGO-SZERKEZET ACID HOUSE-T JÁTSZIK.
Tiszta haszon tehát LEGO-bandát alapítani, ahogy erre rájött Giuseppe Acito is, mikor megalkotta a Toa Mata Bandet. Az alkotó ezt írja a viszonylag friss formációról: "A robotokat Arduino Unoval lehet irányítani, amely egy MIDI sequencerhez van kötve. A figurák nem szokványos ütőhangszereken játszanak, amelyeket ételcsomagolásból készítettem és mikrofonnal juttattam el a jeleket az ezeket élőben feldolgozó Ableton Live-hoz. Egy új szerkezetet itt próbáltam ki először. Ez egy az x-tengelyen mozgó platform, ami LEGO építőkockákból, fogaskerekekből és egy szervomotorból áll, ami lehetővé teszi a mini-szintetizátorok mozgását." Ez utóbbit a videóban például 1:40-nél láthatjuk működésben, a zenekar kék tagjának hangszerén.
A LEGO A KLIPEKBEN IS KEDVELT ALKOTÓELEM, TOP 10-ÜNK LEGÓS VIDEÓKKAL.
A Toa Mata Band egyébként a Depeche Mode Everything Counts című dalát adja elő, a vokáloknál magától az alkotótól kapva egy kis segítséget.
Martin Gore-ék eredetije, melyik a jobb?
itt egy kis élő jammelésre állt össze a Toa Mata: