Boros Levente számos zenekarban dobol(t), a Qualitonsban, Amoebában vagy az Áron András kísérő Black Circle Orchestrában. De amit szólóban csinál, az mindegyiktől különbözik. Ez a kritika először a Recorder magazin 108. számában jelent meg.
Aki Boros Leventét dobosként a Qualitonsból, az Amoebából vagy Áron András mögül ismeri, igencsak meg fog lepődni. (Aki hallotta Halmos Andrással és G. Szabó Hunorral közös lemezeit 2021-ből és 2023-ból, az nem annyira.) Szólóalbuma elidegenített kórusmintával kezdődik, amire nehézkesen vonszolódó dob és hideg szintik következnek. A második szám kábé progrock-paródia megküldve fortyogó-mormogó basszussal. A harmadikban nyolc percen át pulzál egy szinti, egy másikon meg mintha valaki a legfuribb hangszíneket próbálgatná egyszerű dallamocskákkal.
Csak ezután jönnek amolyan rendesebb számok, basszusnehéz minimálhiphop, jazzes hiphop, álmodozós szintifunk, lo-fi house, vészjósló filmzene, a legvégére meg funk lalalázós énekmintával – de mindegyikben van valami furaság: oda nem illő magas hangocska, direkt aránytalan keverés, ilyesmik.
Pedig játékos zenét ígértek nekünk! De ez valójában az, csak nem az a könnyed-laza szórakozás, ahogy ezt általában értjük. Egy sokszínű és nyitott zenész merész játékai, amik valójában nagyon muzikálisak, csak nyitottság kell a befogadásukhoz is.
Előadó: Lev Toystore
Cím: Toystroke
Kiadó: Morotva
Megjelenés: 2023. szeptember 15.
Műfaj: kísérleti
Kulcsal: Mulatowsh
8/10
Rónai András
Lemezkritikánk elkészítését a Hangfoglaló Program keretében a Nemzeti Kulturális Alap támogatta.