A szolnoki Copy Con a „ragga magyar hangja”, azaz dancehallos, reggae-s, hiphopos zenéivel a műfaj legismertebb hazai képviselője. Áprilisban jelent meg új albuma Az címmel, ma este pedig a Budapest Parkban lép fel a Che Sudaka előtt. Lássuk, mit hallgat!
Első zenei emlék:
A legelső zenei megnyilvánulásom általános iskolában, 5. osztályban történt, amikor is a szülőknek adtunk műsort, nem tudom már milyen alkalomból. A feladat az volt, hogy valamiféle zenei jellegű műsort kellett kitalálni, majd kivitelezni. A műsor két részből állt. Jómagam mind a kettőben részt vettem nagy lelkesedéssel. Az első egy playback-műsor volt, ahol magamra ölthettem az akkoriban eléggé pörgő Snow karakterét, és igen találó jelmezben eltátogom és eltáncolgatom az Informer című dalát. Érdekes, hogy épp ezt választottam. Azt a stílust, amiben jó pár évvel később elkezdtem mozgolódni. A másik részében egy cigány népdalt adtunk elő az egész osztállyal együtt beöltözve. Ennek a címe Úgy szeretlek, úgy szeretlek. Valahogy ez is visszatért később az életembe. (mosolyog)
Első kazetta, amit saját pénzből vettél:
Az első kazetta, amit megvettem az UFO: Szerelemdoktor albuma volt. Ez csupán egy két évvel a fentiek után történt. Nyilván tetszett a borítója! (nevet)
Zene, ami zenélésre inspirált:
Az első zene, aminek a nyomdokán zenélni, rapelni kezdtünk a barátokkal, az Animal Cannibals volt, ami a hazai palettát illeti. Később a – sajnos nem túl sokak által ismert – Machos nyomott nagyon sokat a latba. Az ő mondandójuk igen nagymértékben formálta a dalaim hangvételét. Sőt, még a személyiségemet is. Továbbá fekete előadók és bandák: Onyx, Snoop Dogg, DOC.
Meghatározó koncertélmény:
A legkeményebb koncert, amin ott lehettem, egy Capleton-koncert volt az A38 hajón. Ezt követően körülbelül egy hónapra rá, szintén a hajón, egy Antony B-koncert volt, ami döbbenetes energiát szabadított fel bennem és mindenkiben, aki jelen volt. Viszont amikor Capleton ismét kis hazánkba érkezett, az új ZP-be, bizonyságot tett a felől, hogy mindig is ő marad a példaképem. Szenzációs volt. De megemlíteném a Budapesten koncertet adó Israel Vibration buliját is. Mérhetetlen alázat vont minket extázisba, az első daltól az utolsóig.
Kedvenc magyar lemez:
Machos: 1 gramm arany.
Kedvenc magyar dal:
Machos: Csak a fény.
Kedvenc reggae lemez:
One Love: The Very Best of Bob Marley & The Wailers.
Kedvenc korai dancehall lemez:
Capleton: So Good.
Kedvenc 90s dancehall:
Born Jamericans: Yardcore.
Kedvenc friss dancehall:
Hát… olyan nincs. Ma már inkább nem is hallgatok dancehallt. Nem tetszenek ezek a rappelős gépes nyöszörgések. Hiányolom belőlük a pówert.
Kedvenc hiphoplemez:
Snoop Doggy Dogg: Doggystyle.
Kedvenc pop/rocklemez:
Stevie Wonder: In Square Circle.
Minden idők legjobb lemeze:
Snoop Doggy Dogg: Doggystyle. Ezen az albumon nagyítóval sem találnék hibát. Illetve Az örök kedvencem hazaiban: Machos: 1 gramm arany. Korát megelőző remekmű. ha ezek nincsenek, ma Copy Con sincs… az biztos.
Olyan zene, ami nagyon elüt a stílusodtól, mégis nagyon szereted:
Kaoma: Lambada.
Dal, amit már nem bírsz meghallgatni:
A Hupikék törpikék összes lemeze.
Dal, amit bárcsak te írtál volna:
Belga: Az a baj, esetleg.
Zene, amitől boldog leszel:
Inner Circle feat Lady Saw: Sweat (A La La La La Song). Erre a legjobb takarítani.
Kedvenc szombat esti bulizene:
Copy Con: Albi Party.
Kedvenc vasárnap reggeli pihenős zene:
Copy Con: Vasárnap.
Kedvenc friss, idei lemezek:
Copy Con: Az.
itt a mai koncert Facebook-eseményoldala
itt pedig Copy Con friss albuma:
Copy Con Facebook-oldala