A Koncertsztorik podcast új adásának vendége Vörös András, az Ørdøg és a Diabolus In Musica énekese, aki március elsején a Superbutt-tal ad jubileumi koncertet a Dürer Kertben, mi pedig át is sztoriztuk vele a zenekar 25 évét.
„Osztálytalálkozó lesz, amit még csak nem is ciki nosztalgiakoncertnek hívni” – mondja Vörös András a Dürer Kertes Superbutt-buliról, amin a zenekar szinte minden felállása a színpadra fog állni, top formában. „Bácsik, az oké, mert azok vagyunk, de az a szerencse, hogy folyamatosan színpadon állunk és játszunk az aktuális zenekarokkal, ezért nem kell úgy formába rakni magunkat, mint Vince Neilt a Mötley Crüe-koncertekre.”
András elmeséli a 2020-as, sosemvolt Superbutt reunion történetét, ami nem a covidon úszott el, és elárulja azt is, hogy mi van most a zenekarral, ha az nem oszlott fel, de nem is tér vissza. Milyen volt Kubába turnézni, amikor már nem is létezett a zenekar? Mit kellett bizonyítaniuk a Pioneer berobbanása előtt, a korai években? És miért nem boldogította volna, ha a saját műfajában világsztár lesz, mint Báthory Zoli a Five Finger Death Punch-csal?
Visszarepülünk a Superbutt hőskorába, amikor az Ignite-tal, a Pro-Painnel és az In Flamesszel turnéztak, összehaverkodtak a Clawfingerrel, és több tízezer embernek játszhattak a német With Full Force fesztiválon a Pro-Pain, az Anthrax és a Motörhead előtt. András elmeséli, hogy az intenzív bizonyítási vágyából („a mi generációnk még arra szocializálódott, hogy kevesebbet érünk, mint a nyugati ember”) hogyan jutott el odáig, hogy organikusan leépüljenek a rocksztár-álmai, és így sikeresen elkerülje a bezzegamerikázását és a „ha oda születünk, most mi lennénk a Pro-Pain”-ezést.
„Telehánytuk a padlást, de hagyjad, nem kell felszedni, mert a kutya majd úgyis feleszi” sztorik helyett inkább arról beszélgetünk, hogy miért jó varázstalanítani az idoljaidat, miért nem az élet értelme heti háromszor eljátszani a Pioneert, és hogyan fordult az érdeklődése magánemberként és dalszerzőként is a tágabban vett környezete, a volt Monarchia kulturális-földrajzi blokkja felé. De azért kiderül az is, hogy hogyan barátkoztak össze a Helmet-főnök Page Hamiltonnal, hova mentek a dobzseni Nick Barkerrel a pesti éjszakában, és fog-e még 70 évesen is Superbuttot énekelni.
Hallgasd a műsort a Spotify-on, az Apple Podcastsben, vagy más podcasthallgató alkalmazásokban!
A podcast műsorvezetője Soós Tamás, a fotókat Frank Olivér készítette.
A Koncertsztorik podcast a Nemzeti Kulturális Alap Hangfoglaló Könnyűzene Támogató Program támogatásával jött létre.