Nem én kértem, hogy így éljek - Rec.hu

2026.03.26. 12:08, RRRecorder

Meghámozlak, megfőzlek, összenyomlak, kisütlek. Tőlem a munkát bátran vedd el. A húsom, az marad. Egyetlen szerelmem, mikor a zsebem az tele van. Hidd el, nem akarok semmit, és ez tudatos. Melegség, kifinomultság, lendület; elérhető elérhetetlen. Tuba Johnson elvesztette a méheit! Tudja, hol szeret…

tovább →
https://recorder.blog.hu/2026/03/26/nem_en_kertem_hogy_igy_eljek_rec_hu
Nem én kértem, hogy így éljek - Rec.hu

„Ha azt gondolom egy dalomról, hogy az emberek utálni fogják, akkor tudom, hogy valami jót írtam, mert ez azt jelenti, hogy fura, és kockázatot vállal” – vallja Liam Shortall, azaz corto.alto, aki március elején a jazzbois vendégeként járt Budapesten, és április 21-én saját zenekarával tér vissza a…

tovább →
https://recorder.blog.hu/2026/03/24/glasgowban_farmerben_de_londonban_tuti_hogy_skotszoknyaban_jatszom_corto_alto_interju
„Glasgowban farmerben, de Londonban tuti, hogy skótszoknyában játszom” – corto.alto-interjú

Boldog éneklő rendőrök, öntudatos tűzoltók, vidáman játszadozó asszonyok, népviseletben vicceket mesélő kollegák és ügyes, előzékeny politikusok. Hogy tudnék örülni, ha előre tudom, hogy azt kell? Egy hang vagy tízezer hang, ha a fülnek nem tetszik, akkor nem jó. Nem vagyok gonosz, s nem leszek…

tovább →
https://recorder.blog.hu/2025/12/18/a_fejem_a_kedvenc_testreszem_rec_hu
A fejem a kedvenc testrészem - Rec.hu

A 26 éves Kosztolánszki Dominik a fiatal generáció legkeresettebb és egyik legtehetségesebb szaxofonosa. Játszik a Jazzbois-zal és Beton.Hofi zenekarában, de ő fúj a Mordáiban és producerként rak össze zenéket a Wavy-ben. De miért nem Londonban csinált karriert, miután ott végzett a…

tovább →
https://recorder.blog.hu/2025/11/09/amikor_szaxofonozok_akkor_eneklek_kosztolanszki_dominik_dom_beats_interju_kozeppontok
„Amikor szaxofonozok, akkor éneklek” – Kosztolánszki Dominik (Dom Beats)-interjú

Először lépett fel Magyarországon a legendás hiphop-polihisztor, a producer-dj-rapper The Alchemist, amiből kisebb rapünnep kerekedett vasárnap a Parkban. A Jazzbois és a Wavy nyitotta az estét, vendégként pedig Gege, Glsch és Beton.Hofi is beköszönt. Kósa Zsolt fotógalériája.

tovább →
https://recorder.blog.hu/2025/07/29/ilyen_volt_the_alchemist_a_jazzbois_es_a_wavy_a_budapest_parkban_fotogaleria
Ilyen volt The Alchemist, a Jazzbois és a Wavy a Budapest Parkban – fotógaléria

Miért a jazzszíntérről, és nem a pop- és rockzenekarok közül futhat be valaki nyugaton? Hogy írnak zenét dugóban ülve az M3-ason? Mit ad nekik, hogy Beton.Hofi és Co Lee zenekaraiban is játszanak? Eddigi legkülönlegesebb lemezét hozta ki a New Fossils, tele fülbemászó jazz-funk slágerrel. Gyányi…

tovább →
https://recorder.blog.hu/2025/06/10/ebbol_az_orszagbol_ugyanugy_ki_kell_torni_mint_50_evvel_ezelott_new_fossils_interju
„Ebből az országból ugyanúgy ki kell törni, mint 50 évvel ezelőtt” – New Fossils-interjú

2025. augusztus 28–30. között újra jelentkezik az INOTA Fesztivál az ország egyik legizgalmasabb ipari területén. A szervezők most további előadókat jelentettek be a nemzetközi és hazai színterekről.

tovább →
https://recorder.blog.hu/2025/05/23/ujabb_jovobemutato_nevek_a_varpalotai_hoeromuben_megrendezett_inota_fesztivalon
Újabb jövőbemutató nevek a várpalotai hőerőműben megrendezett INOTA Fesztiválon

A budapesti jazzszíntérről és kedvenc magyar előadóikról is mesélt Sági Viktor, a Jazzbois basszusgitárosa az angol BBC2 rádióadón.

tovább →
https://recorder.blog.hu/2025/05/07/jamie_cullum_vendege_volt_a_jazzbois_a_bbc-n
Jamie Cullum vendége volt a Jazzbois a BBC-n

A legendás amerikai hiphop producer, DJ és rapper először lép fel szólóban Budapesten – július 27-én, a Parkban –, ahol a Wavy és a Jazzbois nyitják majd az estét.

tovább →
https://recorder.blog.hu/2025/05/05/juliusban_the_alchemist_jazzbois_es_wavy_a_budapest_parkban
Júliusban The Alchemist, Jazzbois és Wavy a Budapest Parkban!

A világ leghíresebb jazzfesztiválja (Montreux) után idén a világ legnagyobbján, a Montreali Nemzetközi Jazz Fesztiválon koncertezik a Jazzbois, akik ráadásul a nyitókoncertet adják az első napon, június 26-án. Őket követi többek közt Thundercat, Elijah Fox, vagy a néhány nap múlva hazánkba is…

tovább →
https://recorder.blog.hu/2025/04/16/montreux_utan_most_a_montreali_nemzetkozi_jazz_fesztivalon_jatszik_a_jazzbois
Montreux után most a Montreali Nemzetközi Jazz Fesztiválon játszik a Jazzbois
süti beállítások módosítása