Metal, trap, alternatív rock, indie pop, synth wave - ezeket a műfaji összetevőket sorolja fel a Sungazers albumának kísérőszövege. Ez a kritika először a Recorder magazin 96. számában jelent meg.
Az említett stílusok mellé odatehetjük még a progresszív rockot (nem csak az összetett dalszerkezetek miatt), a rombolós dubstepet, a triphopot, de drum and basses ritmusokat és kísérletező majdnem-káoszt is találunk. Ezek úgy alakulnak egymásba, hogy annak mindig van értelme az adott pillanatban – de ha a hallgató pár perc után visszagondol, hogy honnan hová jutottunk, akkor az eléggé valószerűtlennek tűnik.
A szövegek több réteget mozgósítanak: olykor enigmatikusan megfogalmazott magánjellegű szorongásokat, társadalmi látleletet és politizálást – konkrét nevekkel, testrészekkel. Az, ahogy ezek a témák egymásba hatolnak, érzékletesen mutatja, hogy van közöttük összefüggés, de az korántsem egyszerű, egyirányú ok-okozati kapcsolat. A Géczi Gergő szólóprojektjéből együttessé lett Sungazers lemeze az a ritka fajta, ami többszöri hallgatásra egyre kiismerhetetlenebbnek bizonyul – és így egyre jobbnak.
Előadó: Sungazers
Cím: Nosztalgiaország II.
Kiadó: szerzői kiadás
Megjelenés: 2022. június 3.
Műfaj: elektro-prog-trap-rock
Kulcsdal: Minden elmúlt önmagam
7,5/10
Rónai András
Lemezkritikánk elkészítését a Hangfoglaló Program keretében a Nemzeti Kulturális Alap támogatta.