Öt éve ilyenkor a Primavera Sound fesztivál nagyszínpadánál álltunk, Arcade Fire-koncerten, a hátsó sorban és remekül szórakoztunk a Pitchfork-szektásoknak öltözött figurákon, akik egyik színpadtól a másikig rohangáltak, hogy lehetőleg minden apróbetűs zenekart láthassanak. Ilyen súlyos zenemániát itthon még nem láttunk – írják a július 14. és 16. között az Akváriumban zajló Reflektor Fesztivál szervezői.
Barcelona most Budapestre költözik három napig. Amikor a covid hazavágta a fesztiválszezont, elgondolkoztunk azon, hogy kellene egy fesztivál, amin csupa olyan felkapott zenekar lép fel, akiknek a koncertjeit eddig úgy kellett levadásznunk Bécstől Barcelonáig.
Ebből lett a Reflektor Fesztivál. Nem egy hátbaveregetős underground partit akartunk, amit csak a legvájtfülűbbek élvezhetnek. Ezen a fesztiválon csak simán kurvajó lesz a zene egy Sziget-napijegy áráért.
Fesztiválozni most már mindenki szeret, csak ne kellene sátrazni meg délután elütni az időt zsákbafutós programokkal. Ezért a Reflektoron ez mind nem lesz. Ráadásul mivel a városon belül maradunk, ha este kicsöngettek, akkor könnyű lesz a kényelmes otthoni ágyba teleportálni, másnap pedig odajönni az első izgalmas koncert kezdésére.
A fesztiválon nemcsak a színpadon, hanem a közönségben is könnyű lesz elkapni egy csomó nagyon jó hazai zenészt. Őket kértük meg, hogy segítsenek választani a Reflektor fellépői közül.
# Csordás Zita (Mayberian Sankülotts)
A barátom mutatta őket, akinek pedig az anyukája(!), előtte nem ismertem, de nagyon kíváncsi vagyok rájuk, mert ez pont az a fajta elektronikus zene, amit szeretek. Egyszerre nosztalgikus és kortárs is, és a koncertvideóik alapján érdemes őket élőben is megnézni, mert a Weval nem egy ember egy laptop előtt, hanem egy egész zenekar.
/Weval
# Sallai Laci (Captain Average)
Amikor a Porridge Radio első nagylemeze kijött 2020 tavaszán, pár napos eltéréssel három barátom is mondta, hogy mindenképpen hallgassam meg. Ilyenkor mindig kicsit szkeptikus szoktam lenni, de itt az első dal első 20 másodpercében tudtam, hogy igazuk volt.
/ Porridge Radio
# Jazzbois
Moses Boyd óriási sound, mega ízléses fúzió. Főleg a modern underground elektronikus stílusokból átemelt ritmikák és ízek miatt várjuk nagyon a koncertjét.
/Moses Boyd
# Nóvé Soma (Samurai Drive)
A Temples a zenekaros pályafutásom az egyik legmeghatározóbb bandája. Az egyike azoknak a bandáknak, akik egy régi műfajt teljesen új kontextusba tudnak helyezni úgy, hogy közben a hangzás autentikusan hat.
/Temples
# Hundred Sins
Alina Pash koncertjét várom a legjobban, az ukrán előadóművész nevével tavaly egy Apashe-számban találkoztam először. Ügyesen vegyíti a folk- és elektronikus elemeket a zenéiben, ami beindította az én fantáziámat is.
/Alina Pash
# Makó Dávid (The Devil’s Trade)
Avatatlan szemnek talán úgy tűnhet, A.A. Williams egy újabb női dark postfolk-előadó, aki a zsáner nagyjai által kitaposott úton jár, de ha valaki egyetlen kiadott EP-vel a háta mögött az underground-formáló Roadburn fesztiválon adja első koncertjét, az gyanús. Megvan a gödöllői High On Fire/Mastodon-koncert, amin utólag mindenki ott volt? Itt a lehetőség, hogy amikor Williams karrierje csúcsán visszatér hozzánk, neked ne kelljen azt hazudnod, a Reflektoron már láttad!
/A.A. Williams
# Ian O’Sullivan
Nagyon várom a Son Lux-t. Ez egy különleges formáció, akik brutál jó zenészek, és elég ritkán lépnek fel Magyarországon. A tavalyi NPR Tiny Desk Home koncertjük kiváló... Nézzétek meg, ha kicsit belekóstolnátok, miről van szó!
/Son Lux
Jegyvásárlás és minden információ ITT.
Reflektor Festival a Facebookon.
Reflektor Festival az Instagramon.
Reflektor Festival a Spotify-on.
És a fellépők 87 számából összeállított playlist:
Még több Recorder a Facebookon. Még több Recorder a Facebookon. Még több Recorder, ott, igen.