PollyFlow, azaz Polnauer Flóra számos hazai formáció énekeseként, rappereként ismert, az azonban kevésbé köztudott róla, hogy egy Budapest-Berlin-Párizs-New York között ingázó zsidó kántornő is, aki 2015-ben kezdett dolgozni az Anima Sound System és a Hippikiller vezetőivel, azaz Prieger Zsolttal és Bihari Balázzsal egy szólóanyagon. A jövő év első felében várható debüt EP-t most egy Marlene Dietrich-et idéző, de közben döngölő berlini technóra (sőt kilencvenes évekbeli rave-re és melankolikus elektropopra) épülő dal vezeti fel - a Lola, Lola című szerzeményhez régi, témákba vágó dokumentumfilmekből összevágott klipes díszletet.
Polnauer Flóra 2004 körül egy amszterdami kitérő során kezdett komolyabban foglalkozni az énekléssel, itthon először a hiphopos/reggae-s Hagesher zenekarban szerepelt, majd 2007-ben megalakította a tradicionális zsidó zenét játszó Shkayach-t és közben számos formációban vendégeskedett, sőt vendégeskedik PollyFlow néven a mai napig: Zuboly, Beat Dis, Hippikiller, Planet 55. PollyFlow a 10-es évek elején költözött Berlinbe, ahol zsidó kántornak tanult és azóta ezzel foglalkozik, nagyvárosok között ingázik, de immár Budapest a székhelye, ahol idén kezdett dolgozni két régi barátjával, Prieger Zsolttal és Bihari Balázzsal, a közös munkából pedig jövőre, az első negyedévben várható egy eklektikus bemutatkozó EP, amelyről egy táncos dal debütál most.
„A Lola, Lola egy szabad és női életérzést idéz, emléket állít Marlene Dietrich nőiességének és szabadságának, mindezt összekötve egyfajta berlini electropop világgal” - definiálja a dal és a készülő EP koncepcióját Polnauer Flóra. A produkció egyik producer-dalszerző társa, Prieger Zsolt ezt így folytatja: „ez a projekt nem jöhetett volna létre hármunk barátsága nélkül, és persze azt sem rejtem véka alá, hogy hatalmas rajongója vagyok a német kultúrának, aminek fontos toposza Marlene Dietrich alakja is. Ez egy szerteágazó és izgalmas kollázs-szcéna, amelybe simán belesimul a klasszikus német művészet Goethével, Hölderlinnel, része a perverz birodalmi látásmód Leni Riefenstalhltól Albert Speerig és persze ennek tökéletes ellentétpárja, a csodálatos német zene megannyi megnyilvánulása a kuplétól a krautrockon, Kraftwerken át a DAF-ig.” Azt már Bihari Balázs teszi hozzá, hogy milyen könnyedén megy hármójuk között a munka:„Fló megérkezett Rozi kutyával, leültünk dumálni és szinte azonnal elkezdtünk dolgozni. Pikk-pakk. Zsolt nagyon jó barátom huszonöt éve, még Anima sem volt, csak ÉV zenekar, amelynek a felvételeit én is terjesztettem kazettán. Ellenben még sosem dolgoztunk együtt zenei produkcióban. Azt hiszem, teljesen jó konstelláció ez a felállás, nekem per pillanat az elsődleges szempont, hogy jó érzéssel álljak fel egy-egy session után. Eddig ez maradéktalanul megvolt.”
a remek elektropop dalhoz (amely az összes digitális felületen is elérhető) Horváth Zoltán vágott össze egy klipet régi, témákba vágó dokumentumfilmekből:
nyitókép: Nagyillés Szilárd
PollyFlow Facebook-oldal