És ezzel nincs egyedül.
A szupersztár csatlakozott azon énekesek, zenészek egyre hosszabb sorához, akik az időközi választások közeledtével nyilvánosan tiltakoznak az ellen, hogy Donald Trump nagygyűlésein elhangozzanak a dalaik. Az amerikai elnök vasárnap tartott rendezvényt a Tennessee-beli Chattanoogában, ott szólalt meg a Don’t Stop The Music című 2007-es Rihanna-sláger, miközben – a Washington Post helyszínen tartózkodó újságírója szerint – ingyenes Trump-pólókat hajigáltak a közönségnek. Rihanna az újságíró tweetjére reagált: „Már nem sokáig… én és a honfitársaim soha be sem tennénk a lábunkat egy ilyen tragikus gyűlésre… kösz, hogy szóltál, Philip!”
Not for much longer...me nor my people would ever be at or around one of those tragic rallies, so thanks for the heads up philip! https://t.co/dRgRi06GrJ
— Rihanna (@rihanna) November 5, 2018
A tegnapi napon szintén a Twitteren határolódott el Axl Rose, akitől a Sweet Child O’ Mine-t játszották le egy pénteki rendezvényen. „Személy szerint még értékelem is az iróniát, hogy Trump hívei Trump-ellenes zenéket hallgatnak a gyűléseken, bár kétlem, hogy leesne nekik, vagy érdekelné őket” – jegyezte meg a Guns N’ Roses énekese, de csak miután hangot adott tiltakozásának, mondván, a „szarháziak” csak jogi kiskapuk révén tehetik meg, hogy nem kell engedélyt kérniük.
Unfortunately the Trump campaign is using loopholes in the various venues’ blanket performance licenses which were not intended for such craven political purposes, without the songwriters’ consent.
— Axl Rose (@axlrose) November 4, 2018
Can u say “shitbags?!”�
Még egy hete sincs, hogy Pharrell Williams jogi úton, ügyvédje nyílt levelén keresztül tiltotta meg Trumpnak, hogy felhasználja a Happyt, amely alig néhány órával a pittsburghi Élet Fája zsinagógában történt, tizenegy halálos áldozatot követelő tömegmészárlást követően csendült fel egy indianai poltikai eseményen. „Nincs semmi vidám (’happy’) a szombaton történt nemzeti tragédiában, és nem adtunk engedélyt a dal ilyetén célú felhasználására.”
WOWZA. Check out this cease and desist sent by Pharrell Williams to Donald Trump for using “Happy” on “the day of the mass murder of 11 human beings,” as the letter puts it. pic.twitter.com/Mst83Vp0kO
— Eriq Gardner (@eriqgardner) October 29, 2018
Az elmúlt hónapokban olyanok cselekedtek hasonlóképp, mint Steven Tyler az Aerosmith-ből, Prince hagyatékának képviselői, és még sokan mások, a Vulture kronológiai sorrendben, 2016-tól összegyűjtötte a neveket. Mindeközben a neves előadók nemcsak tiltakozásukat fejezik ki, hanem szavazásra is buzdítják a rajongóikat a közösségi médián, John Legend és Linda Perry külön dalocskát is szerzett e célból, amelyet aztán Christina Aguilera, Kelly Clarkson és Jewel is elénekelt (a Varietyn megnézhető egyben mind), még a híresen apolitikus Taylor Swift is megszólalt, a The National frontembere, Matt Berninger pedig Kurt Vile-lal, a Warpainttel, Andrew Birddel, Jim Jamesszel és még több tucat más előadóval közösen adott ki egy ingyenesen letölthető, 34 dalos protestlemezt Songs For Swing Left címmel, a demokrata jelöltek támogatására.