A négytagú SONYA zenekar a 2014-es Celine Gibassier EP és a 2016-os Krypta (Tales Of Youth) klipdal után aktivizálta magát ismét és tér vissza most a Chinese Bells dallal.
A SONYA nálunk mutatta be Celine Gibassier című EP-jét, aminek címe onnan ered, hogy a zenekar fele beköltözött egy olyan lakásba, amelyben az ott hagyott szép névtábla szerint korábban egy ilyen nevű nő lakott. Akkor ezt mondta erről Korbucz Sonya zenekarvezető: "A titokzatos Celine egyébként nem más, mint a jelenlegi lakásunk előző lakója, egy francia hölgy. A lemezhez annyi köze van, hogy róla neveztük el a szövegek beszélőjének alteregóját." Ez a titokzatos francia hölgy aztán később az interneten szembesült azzal, hogy neve egy magyar lemezhez kötődik: "megtalált minket és írt a zenekaros oldalunkra, érdeklődve, hogy róla van-e szó, teljesen véletlenül bukkant ránk. Google fordításban olvashatta valószínűleg a Recorder-cikket is, mert hivatkozik rá." A zenekar és a hölgy között kialakult egy kedélyes beszélgetés, ami során a már kicsit ismerősebb idegen természetesen utólag is engedélyét adta a névhasználathoz és mindkét fél egészen elképesztőnek találta a történetet és persze örült is az egymásra találásnak. Ki ne örülne? A világ kicsi, ha ilyen jó találkozásokkal telik meg.
A zenekar az elmúlt évekbeli koncertezést most egy romániai fellépéssorozattal folytatta. "A román posztrock legnagyobb - és majdnem egyedüli - képviselőjével, a hazájában jól ismert Am Fost La Munte Si Mi-a Placuttal voltak közös koncertjeink. Románia két legnagyobb klubjában volt szerencsénk játszani (Bukarest, Control Club és Brassó, Rockstadt) és ezt megtoldottuk egy kolozsvári Flying Circus-beli koncerttel, ahol először adtuk elő a Chinese Bells című új, online most debütáló dalunkat."
Az új szám pedig már egy új EP beharangozója is, ami április végén érkezik, majd az egyik, Kristóf Norberttel közös felvételhez egy klip is társul májusban. "Ez a dal újabb esete annak, hogy ujjal bontogatok fel akkordokat, időről-időre előbukkan a zenénkben, kicsit jellemző is ránk. Az emelkedettebb hangulatú dalaink közé tartozik, de jellemzően "keserédes" és a dobosunk, Gábor adta a címét, egyrészt azért, mert amikor először megmutattam neki, azt mondta, hogy olyan, mint egy kínai horrorfilm zenéje, másrészt pedig a dal elején "csilingelő" gitárok miatt. Ezért lett Chinese Bells. Kicsit lebegésszerű, ha eléri a hallgatónál a célját, akkor magával is sodorhat, a végére pedig lehet topogni is" - mesél a friss szerzeményről Sonya.
A zenekar legközelebb pénteken, április 20-án a Dürerben folytatja turnéját a román formációval (Facebook-eseményoldal), másnap pedig Veszprémben lépnek fel együtt (Facebook-eseményoldal).
és akkor a friss és remek Chinese Bells:
valamint a 2016-os klipdal:
nyitófotó: Fejér Bernadett
koncertkép: Andrei Musat