(X) Idén már 25. alkalommal rendezik meg Budaörs legnagyobb ingyenes kulturális seregszemléjét: 1 város, 5 nap, 8 helyszín, 33 program, 180 közreműködő – a Budaörs Fesztivál minden korosztályt és stílust kielégítő műsorkínálattal várja vendégeit, nem kötelezi el magát egyetlen műfaj mellett, a zenében sem. A május 10. és 14. között zajló eseménysorozat programválasztéka rendkívül széles és sokszínű: a jazztől az elektronikus zenén és indiefolkon át a komolyzenéig, a tánctól a képzőművészeti kiállításokon át a gyerekprogramokig minden megtalálható lesz a 2023-as Budaörs Fesztiválon.
Részletes program:
MÁJUS 10. szerda
Városháza (Szabadság út 134.)
18.00 ST. MARTIN Nemzetközi Művésztelep kiállítás-megnyitó
Közreműködik: St. Martin
Közreműködik: St. Martin
PostART Kulturális Színtér (Clementis L. u. és Ébner György köz sarok)
19.00 Fesztiválmegnyitó (Wittinghoff Tamás polgármester)
19.10 Hobo - Hármasoltár
20.30 Platon Karataev duo
MÁJUS 11. csütörtök
PostART Kulturális Színtér (Clementis L. u. és Ébner György köz sarok)
17.30 Akinek nem inge - tárgyiasult alkotások mesélő ruhadarabokból, Mozaik Csoport
(kiállító művészek: Bodor Kata, Gulyás Boglárka, Kadosa Kiss József, Kesselyák Rita, Kárpáti Zsuzsanna, Németh Melinda, Páczelt Andrea, Somogyi Aliz, Somogyi Ferenc, Szalontai Csenge)
18.00 Cataflamingo
18.45 Flanger Kids
20.00 KACAJ
22.00 Random Trip
Garázs Galéria, Köztér18 Közösségi Alkotótér (Köz tér 18.)
18.30 MI LENNE HA... (Imagine) - Ráthonyi Kinga vizuális művész kiállítása tárlatvezetéssel
Zichy major (Clementis László utca 22.)
19.30 Ég alatti 5 - jazzkoncert
MÁJUS 12. péntek
Kőhegy
16.00-20.30 SunSet powered by Headcrackerz
Zichy major (Clementis László utca 22.)
18.00 Két kiállítás - egy időben
Közreműködik: Sasvári Kissy táncművész
Mozgásban / GEO Projekt: minden, ami Föld - Duna-menti Összművészeti Egyesület
Fúzió üres térben: a zene, költészet, festészet találkozása - BUM Art - Budaörsi Művészek Egyesülete
Közreműködik: Sasvári Kissy táncművész
Mozgásban / GEO Projekt: minden, ami Föld - Duna-menti Összművészeti Egyesület
Fúzió üres térben: a zene, költészet, festészet találkozása - BUM Art - Budaörsi Művészek Egyesülete
19.30 Lakatos Ablakos Dezső ösztöndíjasok jazzkoncertje
Nagy Emma, Sebestyén Patrik, Gyányi Tamás, Kapolcsi Szabó Levente
Nagy Emma, Sebestyén Patrik, Gyányi Tamás, Kapolcsi Szabó Levente
21.00 Malter Filmfesztivál
Amatőr független filmtől a profi, stúdióban készült alkotásokig a Malter Filmfesztivál helyet biztosít azoknak a finom, harsány és szikrázó árnyalatoknak is, amelyeket nem lehet mindenhol megtalálni. Szélesen merít, mert így akadnak fel a hálón igazi gyöngyszemek.
Konkol Máté - Budapest, zárt város (13 perc)
Karácsony Péter - Lesen (16 perc)
Schwechtje Mihály - Ballagási cipő (7 perc)
Dóczé Péter - Nagykorú felügyelete mellett (16 perc)
Chilton Flóra - Nefelejcs (21 perc)
Amatőr független filmtől a profi, stúdióban készült alkotásokig a Malter Filmfesztivál helyet biztosít azoknak a finom, harsány és szikrázó árnyalatoknak is, amelyeket nem lehet mindenhol megtalálni. Szélesen merít, mert így akadnak fel a hálón igazi gyöngyszemek.
Konkol Máté - Budapest, zárt város (13 perc)
Karácsony Péter - Lesen (16 perc)
Schwechtje Mihály - Ballagási cipő (7 perc)
Dóczé Péter - Nagykorú felügyelete mellett (16 perc)
Chilton Flóra - Nefelejcs (21 perc)
Kálvária tér
Muzsikáló terek
18.00 Kodachrome
19.30 Lőrincz Sándor - a Madách színház színésze
PostART Kulturális Színtér (Clementis L. u. és Ébner György köz sarok)
17.00 Interaktív ütőhangszeres jammelés (Bodnár Gábor hangszerkészítő)
19.00 boebeck
20.30 Felefánt (Elefánt duó)
22.30 Freakin' Disco
Budaörsi Jókai Mór Művelődési Ház/Budaörsi Latinovits Színház (Szabadság út 26.)
19.00 "Fellini/CIRKUSZ!" - Budaörsi Fúvószenekar
MÁJUS 13. szombat
Szabadság út lezárt szakasza (Károly király úti körforgalom és a Kisfaludy utca között)
10.00 Makám
11.30 Gryllus Vilmos
12.45 Budaörsi Vivace Táncegyesület
13.00 Shaba Oriental Art
13.30 Szélltánc - Budaörs (zenél a Téka zenekar)
14.00-16.00 hangbeállás
16.00 Gólyalábas hökkentő - a Tűzmadarak - Firebirds előadása
16.30 Pandóra Projekt
18.00 4S Street
20.00 Esti Kornél
22.00 Margaret Island
Kísérő programok:
Utcazene - Uknow duo (Pénzes Stefi és Dörnyei Szabi), Paprika Jancsi Csúzlizdája, Felhővadászat, Molyolda, Vitéz László Bábautomata, Kádár Ferkó Fotószínháza, BÁBaKALÁCS Bábszínház, BabTársulat, civil szervezetek, budaörsi intézmények
Kézműves vásár
Vesszőkosaras körhinta, népi játékok, komédiások
Interaktív városi séta - 10.00-18.00 / Jakob Bleyer Heimatmuseum (Budapesti út 45.)
Mesés délután 13.00-16.00 - Mesék a Budaörsi Latinovits Színház színészeitől, kézműves foglalkozással kiegészítve / a JMMH kertjében (Szabadság út 26.)
MÁJUS 14. vasárnap
Budaörsi Jókai Mór Művelődési Ház/Budaörsi Latinovits Színház (Szabadság út 26.)
19.00 Opera és operett gálaest - a Vivart Budaörsi Sinfonietta koncertje
Népszerű dallamok Verdi, Puccini, Lehár, Kálmán, J. Strauss műveiből
Szólisták: Kolonits Klára (Kossuth- és Liszt-díjas), Boncsér Gergely (Magyar Arany Érdemkereszt kitüntetettje), vezényel: Török Géza Liszt-dijas és Hauser József emlékdíjas karmester
A fesztivál összes programja ingyenesen látogatható!
További információk:
A fesztivál háziasszonya: Szórádi Erika
A fesztivál kiemelt támogatója: Budaörs Város Önkormányzata!
Ilyen volt a tavalyi Budaörs Fesztivál: