Két év után újra Budapesten játszik a Nagy Thrash Négyes egyike, ráadásul hétfőn új dalt is hoz a Barbába az Anthrax, akik előtt a technikás death metalos Decapitated darál majd.

Két év után újra Budapesten játszik a Nagy Thrash Négyes egyike, ráadásul hétfőn új dalt is hoz a Barbába az Anthrax, akik előtt a technikás death metalos Decapitated darál majd.
Az egyik legeredetibb, legnépszerűbb, tradicionális cigányzenét játszó zenekar, a Parno Graszt június 3-án jótékonysági koncertet a Zene Házában a Ham Ko Hammal. Az este teljes bevétele a Bagázs Egyesületet támogatja, akik romatelepeken élő családokat segítenek a felzárkózásban.
(X) Izgalmas hónapok következnek, nyakunkon a nyár, és vele együtt a fesztiválszezon is, aminek igencsak méltó startja egy olyan hosszú hétvége, ahol minden idők leghíresebb dalai töltik majd be a teret. Szóval irány a festői szépségű Mátra-alja, gyertek világslágereket hallgatni a csillagos ég alá…
Május 21-én indul a Jazzfest Budapest és a Gozsdu Udvar közös tehetséggondozó programja, amelynek keretében tíz feltörekvő jazz-zenekar kap fellépési lehetőséget a belváros szívében. A Jazzfest Budapest pályázatára érkezett jelentkezők közül világsztárokból álló zsűri választotta ki az együtteseket,…
Zenélő Taxi néven olyan kisbusz szállítja az utasokat egy napon át Budapesten, amiben négy gitáros-énekes játszik saját dalokat és feldolgozásokat. Az ingyenes fuvarra bárki jelentkezhet.
Egy éveken át elzárt helyszínen, a magyar vitorlázórepülés bölcsőjében, a farkashegyi repülőtéren tartja meg Co Lee a nagyívű, 33 dalos Air 2 lemezbemutatóját, július 10-én, egy egynapos minifesztiválon.
Március 23-án a Magyar Zene Házában utaztatja elménket az álomszép zenét játszó, electro-poppal, poszt-rockkal, hiphoppal és klasszikus zenével is kísérletező amerikai trió, a Son Lux.
Az Imagine Budapest új tematikus sétával bővíti programkínálatát: június 6-tól sétavezetővel járhatod be az A38 Hajó ismert és a közönség elől többnyire rejtve maradó, kulisszák mögötti tereit.
A chicagói poszt-metál legendák hosszú idő után, újra az eredeti felállásban, pályájuk egyik legjobb lemezével térnek vissza Budapestre. A ma esti bulin fellép Ryan Patterson indusztriális poszt-punkot játszó zenekara, a Fotocrime is.
A brit elektrocrooner, Jamie Woon kezdeti sikerei után hosszú évekre eltűnt, ám tavaly új lemezzel tért vissza, amit szeptember 13-án az Akvárium Klubban is bemutat.