"Kedvesek is vagyunk, meg egy kicsit gonoszak is" - Pletyka-interjú

2026.04.22. 10:23, RRRecorder

Az egyik legegyénibb hangú magyar zenekar, a posztpunk-dreampop Pletyka tagjaival beszélgettünk kedvességről és gonoszságról, vintage sellőkről, a kriptás színtérről és a pletyka közösségi erejéről. Ez az interjú először a Recorder magazin 133. számában jelent meg.

tovább →
https://recorder.blog.hu/2026/04/22/_kedvesek_is_vagyunk_meg_egy_kicsit_gonoszak_is_pletyka-interju
"Kedvesek is vagyunk, meg egy kicsit gonoszak is" - Pletyka-interjú

Mától a szokásos helyeken tudod beszerezni (az aktuális terjesztési pontokat itt találod) vagy itt házhoz rendelni a Recorder magazin 133. számát, amelynek címlapján az április végén az Akváriumban különleges koncertet adó Csinszka látható. Lássuk, mi van még az ingyenes újságban!

tovább →
https://recorder.blog.hu/2026/04/10/megjelent_a_recorder_magazin_133_szama
Megjelent a Recorder magazin 133. száma

Meghámozlak, megfőzlek, összenyomlak, kisütlek. Tőlem a munkát bátran vedd el. A húsom, az marad. Egyetlen szerelmem, mikor a zsebem az tele van. Hidd el, nem akarok semmit, és ez tudatos. Melegség, kifinomultság, lendület; elérhető elérhetetlen. Tuba Johnson elvesztette a méheit! Tudja, hol szeret…

tovább →
https://recorder.blog.hu/2026/03/26/nem_en_kertem_hogy_igy_eljek_rec_hu
Nem én kértem, hogy így éljek - Rec.hu

Prémium emberek prémium zenéi.

tovább →
https://recorder.blog.hu/2024/02/16/az_eszleles_es_a_pletyka_kedvenc_2023-as_zenei
„Ezzel kimenőt kapok a létezés küzdelmei alól” – Az Észlelés és a Pletyka kedvenc 2023-as zenéi

Ritkán hallani ennyire erős, egyedi hangú bemutatkozást, mint amivel a Pletyka lánytrió állt elő. Kábé a posztpunk, a lo-fi indie pop és a dreampop közé helyezhető a zenéjük. Ez a minikritika először a Recorder magazin 101. számában jelent meg.

tovább →
https://recorder.blog.hu/2023/03/01/pletyka_demo_lemezkritika
Kiscica, kiskutya, depresszió. Pletyka: Demó (lemezkritika)

A dolgok mennek, nem csak jönnek, ilyen egy kibaszott dolog ez. Egész nap láblógatás, sosincs megaláztatás. Elértünk ebben a szarban magasra, mint Everest. A cimbalom bármikor felrobbanhat. A testem nem köztulajdon, a méhem nem közjószággyár. Gyere, dobd a pofámba, hogy nem vagyok elég jó. Kedves…

tovább →
https://recorder.blog.hu/2023/02/09/lanyok_helyett_halott_arcokat_a_bolond_kerget_rec_hu
Lányok helyett halott arcokat a bolond kerget - Rec.hu
süti beállítások módosítása