A dolgok dolga az, hogy csak haladjanak - Rec.hu

2026.04.30. 12:34, RRRecorder

Tudod, hogy mennyit kellett küzdenem azért, hogy ne legyen belőlem semmi? Azt mondta, szerelmes belém a csaj, de én egy dolgot szeretek: csakis a hazát. Csak a nők meg a verdák a highlightom. Zűrös a város, zűrös egy hely, megesik, hogy reggelre nyakadon nem marad a fej. Elfutok magam elől napi…

tovább →
https://recorder.blog.hu/2026/04/30/a_dolgok_dolga_az_hogy_csak_haladjanak_rec_hu
A dolgok dolga az, hogy csak haladjanak - Rec.hu

60 éves korában elhunyt Bräutigam Gábor, „Ricsi”. A hírt a Kispál és a Borz osztotta meg a Facebook-oldalán, a halál okáról annyit közöltek, hogy a dobos már beteg volt egy ideje.

tovább →
https://recorder.blog.hu/2026/01/04/meghalt_brautigam_gabor_a_kispal_es_a_borz_es_a_kiscsillag_elso_dobosa
Meghalt Bräutigam Gábor, a Kispál és a Borz és a Kiscsillag első dobosa

Betyár! Szerelmes! Őrült! Ne traumatizáld a bolhát! Ékezet a nyugvóponton. Elhagytam a vékony jeget, átálltam a pengeélre. Határokon átterjedő köd. 20 őszinte, kőkemény év; 10 év gyűlölet. Tábortűz a villamoson, kalapácsmechanika, éjjeli lepkék. A Recorder új magyar zenéket bemutató rovata.

tovább →
https://recorder.blog.hu/2025/05/15/en_gondosan_rombolok_nalam_megmarad_a_fofal_rec_hu
Én gondosan rombolok: nálam megmarad a főfal - Rec.hu

Május 10-én a Budapest Parkban az első 20 évét ünnepli a Kiscsillag, ami Kispál-alapító zenészek (Lovasi András, Ózdi Rezső, Bräutigam Gábor) és a Pál Utcai Fiúk-frontember Leskovics Gábor hobbi garázszenekarának indult, de jóval több lett annál az évek során. A két frontember 20 dalban mesélte el a…

tovább →
https://recorder.blog.hu/2025/05/07/a_kiscsillag_20_eve_20_dalban
A Kiscsillag 20 éve 20 dalban

Mától a szokásos helyeken tudod beszerezni (az aktuális terjesztési pontokat itt találod) vagy itt házhoz rendelni a 123. Recorder magazint, amelynek címlapján az idén húszéves Kiscsillag zenekar tagjai láthatók egy húsvéti hangulatú kompozíción. Lássuk, mi van még az ingyenes újságban!

tovább →
https://recorder.blog.hu/2025/04/17/megjelent_a_recorder_magazin_123_szama
Megjelent a Recorder magazin 123. száma

REC123

2025.04.15. 16:56, Recorder.hu

tovább →
https://recorder.blog.hu/2025/04/15/rec123
REC123

A Kedves Lemezem podcastban magyar előadókat kérdezünk, hogyan született meg az a lemezük, ami a legkedvesebb számukra. Második vendégünk Leskovics Gábor, a jövőre negyvenéves Pál Utcai Fiúk frontembere és a Kiscsillag énekes-gitáros alapító tagja, akivel a Ha jön az élet című 2000-es PUF-lemez…

tovább →
https://recorder.blog.hu/2022/10/09/_meg_ma_is_erzem_hogy_ezt_megcsinaltuk_leskovics_gabor_a_kedves_lemezem_podcastban
“Nem érzem, hogy ciki lenne” - Leskovics Gábor a Kedves Lemezem podcastban

Egy időben kizárólag zenekarban gondolkodott, ma már a szólóban történő molyolást is élvezi Lovasi András, aki – a dobokon és néhány gitárszólón kívül – egymaga játszotta fel új szólólemezét. A Grand Hotel Halmahera mellett arról is kérdeztük, miért távolodott el a popzenétől, hogyan találtak újra…

tovább →
https://recorder.blog.hu/2021/10/03/_mindig_rettegtem_hogy_ugyanazt_a_tiz-husz_szamot_kell_jatszanom_egesz_eletemben_lovasi_andras-inter
„Mindig rettegtem, hogy ugyanazt a tíz-húsz számot kell játszanom egész életemben” – Lovasi András-interjú

Van, ki éjjel vággyal néz rám. Mélyebbről jövő, ösztönös energiák. Valami izgalmas történik, mégsem lehetek ott. Beteljesült a metalprófécia. Dallam egy gyerekkori álomból, lassú élet, lángok. Psy a Zalából, törtek a múltból, zajok a Kazánból. A Recorder új magyar zenéket bemutató rovata.

tovább →
https://recorder.blog.hu/2020/05/21/egy_fekete_lyukban_hagytam_a_szivem_rec_hu
Egy fekete lyukban hagytam a szívem - Rec.hu

Interjúsorozatunkban a COVID-19 járvány és a kényszerű bezártság idején kérdezünk meg zenészeket, előadókat, hogyan boldogulnak a megváltozott helyzetben, mivel töltik az idejüket. Rovatunk nemcsak az olvasóknak szól, hanem az elszigetelt zenészeknek is segít megismerni egymás gondolatait. Ezúttal…

tovább →
https://recorder.blog.hu/2020/04/30/hogyvagy010_alig_varom_hogy_vegre_lehessen_leskovics_gabor
HogyVagy011: "Alig várom, hogy végre lehessen üvöltözni a pincében" – Leskovics Gábor
süti beállítások módosítása