„Széttáncolós befordulás” – A Cataflamingo és a Berriloom & the Doom kedvenc 2025-ös zenéi

2026.01.22. 18:12, soostamas

ELMŰ-zene, R&B-s okospop, magyar bangerek, hibázni képtelen rapperek, és meglepő természetzajos nyugizás az elmúlt 15 év egyik leginspiratívabb jazzdobosától.

tovább →
https://recorder.blog.hu/2026/01/22/szettancolos_befordulas_a_cataflamingo_es_a_berriloom_and_the_doom_kedvenc_2025-os_zenei
„Széttáncolós befordulás” – A Cataflamingo és a Berriloom & the Doom kedvenc 2025-ös zenéi

A grunge-tól a matekrockig, az indie-től az emóig számos stílusból merítenek a Berriloom and the Doom számai, amik ha nem is feltétlenül kerek dalokká, de érzelmileg követhető drámákká állnak össze. Ez a kritika először a Recorder magazin 129. számában jelent meg.

tovább →
https://recorder.blog.hu/2025/12/08/berriloom_and_the_doom_the_garden_of_necessity_lemezkritika
A keserves kiabálástól a lágy dallamokig. Berriloom and the Doom: The Garden of Necessity (lemezkritika)

Szép lassan vissza fog kúszni az értelem. Lopom a kesst, mint az Orbán; rockolom a rollt, mint a Zorán. Eladod a liciten a lelkedet jobb árért. A mosolyom is őszintébb ott lent a mélyben. Kitüntetik az összes pszichopatát. Egy kert, ahol minden szükség rejtve marad. Gyere, rózsám, béküljünk meg! A…

tovább →
https://recorder.blog.hu/2025/11/06/ezen_az_egegyadta_vilagon_semmi_nincs_mar_ami_artson_rec_hu
Ezen az égegyadta világon semmi nincs már, ami ártson - Rec.hu

Idén végre kihozza első nagylemezét a Berriloom and the Doom, amit most egy fogós zajpopdallal vezet fel a magyar underground egyik legizgalmasabb gitárzenekara.

tovább →
https://recorder.blog.hu/2025/09/26/az_alkoholizmus_zajos_balladaja_berriloom_and_the_doom_dalpremier_nectar
Az alkoholizmus zajos balladája – Berriloom and the Doom-dalpremier

Végre elkészítheti első nagylemezét a Recorder év végi listán visszatérően szereplő, matekrockos-avantpopos Berriloom and the Doom, az új Anima-lemezen is éneklő, a Sztárban sztár leszek!-döntős Széchenyi Lili, vagy épp a Dzsúdlóval is featelő Berta'Lami (nyitóképünkön), akit pár éve beválogattunk a…

tovább →
https://recorder.blog.hu/2024/04/09/ok_az_idei_petofi_nagylemez_program_nyertesei
Ők az idei Petőfi Nagylemez Program nyertesei

Készül a matekrockból, avantpopból és mindenféle indie zenéből merítő Berriloom and the Doom első nagylemeze. Az új daluk még nem ennek az előfutára, mégis kulcsszerepe lehet az album megszületésében. Erről, és az ok nélkül elszalasztott élet feletti döbbenet iszonyatáról is mesélt nekünk a zenekar.…

tovább →
https://recorder.blog.hu/2023/04/07/dal_es_klippremier_berriloom_and_the_doom_natural_death
„Nem hiszi el, hogy képes volt tét nélkül elhazudni az életét” – Klippremier! Berriloom and the Doom: Natural Death

Miután listába szedtük a legjobb idei lemezeket, magyar lemezeket, filmeket és sorozatokat, megkértünk zenészeket, hogy ők is gyűjtsék össze a kedvenc dalaikat és albumaikat 2021-ből. Ezúttal a matekrocktól az indie-n át a grunge-ig sokszínűen rockos Berriloom and the Doom-főnök Déri Ákos, az első…

tovább →
https://recorder.blog.hu/2021/12/31/deri_akos_gabor_andras_marton_andras_es_pogar_laszlo_kedvenc_2021-es_zenei
Déri Ákos, Gábor András, Márton András és Pogár László kedvenc 2021-es zenéi

2021-ben is bőven voltak izgalmas magyar kiadványok. Összeírtuk a húsz kedvencünket, és még húszat, amit szintén nagyon ajánlunk. Ez a cikk először a Recorder magazin 90. számában jelent meg.

tovább →
https://recorder.blog.hu/2021/12/13/2021_legjobb_magyar_lemezei
2021 legjobb magyar lemezei

A Berriloom and the Doom első rockos EP-je az egyik kedvenc magyar kiadványunk volt 2018-ban. A folytatás látszólag hasonlóan hoz össze sok mindent a matekrocktól a grunge-on át az indie-ig - mégis alapvetően más. Ez a lemezkritika először a Recorder magazin 87. számában jelent meg.

tovább →
https://recorder.blog.hu/2021/10/02/cim_berriloom_and_the_doom_in_the_heart_of_the_world_logic_never_forgives_lemezkritika
Utólag szelídítjük meg a káoszt. Berriloom and the Doom: In The Heart Of The World Logic Never Forgives (lemezkritika)

Remélem, jól vagy most már, amúgy nem. Se rendőrök, se vírusok. Mi van a falon túl? Mert én a falon innen lakom. Mindegy mi történik a külvilágban, a káosz zajában. Ez a ritka tehén meggyilkolt valakit. Electronikus lobotómia, zárójelentés, utólag megszelídített káosz. Szívem dumója mégis csak te,…

tovább →
https://recorder.blog.hu/2021/08/12/remelem_hogy_szarul_vagy_es_sokat_sirsz_nelkulem_rec_hu
Remélem, hogy szarul vagy, és sokat sírsz nélkülem - Rec.hu
süti beállítások módosítása