
Freddie Mercury rockistene Jimi Hendrix és Elvis Presley volt, de az énekesek közül – Aretha Franklin mellett – a katalán operadívát, Montserrat Caballét csodálta a legjobban. Freddie a '80-as évek végén – már HIV-diagnózisa és a Queen utolsó turnéja után – egy komplett lemezt is felvett vele, ami egy fontos állomás lett az opera-pop crossoverek történetében. De milyen véletlenek vezettek a Barcelona megszületéséhez, amely az 1992-es olimpia hivatalos himnusza lett? A Magyar Zene Háza Freddie kiállításán az album producerével, a zongorista-zeneszerző Mike Morannel beszélgettünk, aki elmesélte, hogyan segítette ki őket faxon Tim Rice, miért hasonlítottak Mercury legendás házibulijai egy karneváli Fellini-filmhez, és milyen volt a Queen énekese a színfalak mögött.
tovább →