A$AP Rocky októberben az Arénában játszik az új lemezével

2026.06.01. 17:25, srecorder

A nemrég új lemezzel visszatért rapper meghosszabbította a Don’t Be Dumb világkörüli turnéját, így ha minden jól megy, és kivételesen nem marad el a koncert, akkro október 5-én az Arénában lép majd fel A$AP Rocky.

A$AP Rocky nyolc év után, idén januárban hozta ki negyedik lemezét, a Don’t Be Dumbot, amellyel a Recorder címlapjára is felkerült. „Kicsit talán túl sokat bizonygatja, hogy mennyire releváns még – ez tipikusan az a dolog, ami ha igaz, akkor nem kell bizonygatni –, és az is biztos, hogy már nincs annyira egy hullámhosszon a Zeitgeisttel, mint egykor. Ugyanakkor a Don’t Be Dumb tartalmaz annyi erős pillanatot, minimum figyelemre méltó ötletet, hogy azt mindenképpen eléri, hogy A$AP Rockyt továbbra is / újra számon tartsuk rapperként is” – írtuk az albumról.

Nagy játékos – A$AP Rocky visszatérése

A Don't Be Dumb megjelenését nagy érdeklődés övezte: több mint egymillióan mentették le előre Spotifyon, ezzel minden idők legtöbb előmentéssel rendelkező hiphopalbuma lett a platformon. A várakozást a hosszú albumhiány mellett Rocky erős éve alapozta meg: 2025-ben ő volt a Met-gála társelnöke, ahol saját márkája és kreatív projektje, az AWGE teljes kollekcióját is bemutatta, és két filmben is szerepelt: Spike Lee Highest 2 Lowest című mozijában Denzel Washington fiát játszotta, és feltűnt a szuper Ha tudnék, beléd rúgnékben is egy kisebb szerep erejéig.

A Don’t Be Dumb World Tour május 27-én indult Észak-Amerikában egy teltházas koncerttel a chicagói United Centerben, ahol Rocky az új album dalai mellett pályafutásának legnagyobb slágereit is előadta. A turné ma kelet-európai állomásokkal is bővült, hozzánk ősszel érkezik majd a rapper. Az októberi Aréna-koncertre június 5-én 9 órakor indul az általános jegyértékesítés a www.livenation.hu és a www.funcode.hu oldalon, de a hivatalos rajongói klub tagjai már június 2-án 9 órától lecsaphatnak a jegyekre, míg a regisztrált Live Nation-tagok június 4-én 9 órától csatlakozhatnak az elővásárlási lehetőséghez.

A$AP Rocky egyébként már negyedszer fut neki, hogy fellépjen Magyarországon: először 2020-ban maradt el a koncertje (a Covid miatt törölt Szigeten), aztán a Red Hot Chili Peppers előtt nem lépett fel (helyére Nas jött), legutóbb pedig tavaly mondta le a szigetes koncertjét (akkor Kid Cudi játszott helyette).

https://recorder.blog.hu/2026/06/01/asap_rocky_oktoberben_az_arenaban_jatszik_az_uj_lemezevel
A$AP Rocky októberben az Arénában játszik az új lemezével
süti beállítások módosítása