
Ki gondolta volna, hogy egy régi textilgyárról szóló folklemez ennyire szórakoztató, vicces és menő tud lenni? Ez a kritika először a Recorder magazin 132. számában jelent meg.
A két katalán és egy okszitán duó közös munkája a barcelonai – ma kulturális központként működő - Fabra i Coats gyár és az abban dolgozó nők emlékét eleveníti meg, énekhangokkal, tradicionális hangszerekkel és elektronikával. A szövés nemcsak téma, hanem a ritmusok vagy akár a dallamok, a szöveghangzások kiválasztásánál is inspiráció volt; no meg kézenfekvő a metafora, hogy a polifonikus énekhangok egymásba fonódnak.
Tele van a lemez játékossággal, még akkor is, amikor emelkedett vagy amikor táncoltat – az El Trap de la pesseta például olykor szinte már ipari funkba hajlik, és úgy húz eszeveszettül, hogy nincs két egyforma ütem. Az El minimal wave del Remendar címe meg egyrészt vicc, másrészt stimmel, harmadrészt meg a szám a szívhez szólásból a zajba forduló csapkodásig tud eljutni.
A mai világzenei színtér tele van bátor kísérletekkel; ez a legjobbak közé tartozik.
Előadó: Cocanha, Los Sara Fontán, Tarta Relena
Cím: 4132314
Kiadó: Les Disques Bongo Joe / Gandula / Pagans
Megjelenés: 2026.
Műfaj: folk
Kulcsdal: El Trap de la pesseta
8,5/10
Rónai András

