
Altrockos szólóprojektjét hozza el az Aranyéletet és az Utolsó időket is rendező Mátyássy Áron a Filmszínház-Muzsika fesztiválra, amin a werkfotós Fábián Bori Szántó Faszival közös triója, valamint egy 80-as évekbeli underground banda prog-punk-rockos reinkarnációja is fellép március 6-án, a Három Hollóban.
A koncepció: hozzuk össze egy is kikapcsolódásra a filmiparban dolgozó kollégákat! Ok: miért ne? Megoldás: vannak filmesek, akik zenélnek? Akkor játszanak ők! A Filmszínház-Muzsika fesztiválon ott lesz a TV Manci, „a mindig kétségbeesett Szántó Maki (Üllői Úti Fuck) és a folyton lelkes Manci zenekara”, akik easy listeninges-alternatív-rock-pop-punk dalokat játszanak klasszikus beatfelállásban. Dalaikat akusztikusan is elő szokták adni, így lesz ez most is.
Manci, polgári nevén Fábián Bori, 13 éve fotóz werkfilmeket, eseményeket, koncerteket. 11 éven át dolgozott a Mi kis falunk, a Válótársak és sok más sorozat werkfotósaként, illetve az utolsó években már castingokon is videósként, 3 éve pedig a Viasat3 csatorna werkfotósa lett. Mindemellett a MU Színház büféjében nemcsak mint pultossal, hanem mint programszervezővel is találkozhatunk vele.

A Walden Menedék Mátyássy Áron (gitár, ének, basszusgitár, programozás) szólóprojektje, aki a Városmajori Gimnáziumban kezdett zenélni a néhai Sharon Stones soraiban, amivel grunge-os, alternatív rockos zenét játszottak. 3-4 év alatt megírtak három lemeznyi kiadatlan dalt, majd feloszlottak. „Utána filmes pályára kerültem, és a két dolog valahogy kioltotta egymást. 2018-ban elmentem egy kispesti raktárba és elhoztam az ott porosodó hangszereinket. Azóta újra beindult valami, amit a Covid alatti lockdown felerősített. Van egy csomó szövegközpontú dal, amit szeretnék eljátszani még életemben” – mondta az Utolsó idők, a Víkend, az Aranyélet és A besúgó rendezője, aki sok versfeldolgozást (Ady, Weöres, Kabai, Locker) is játszik a kilencvenes évekbe visszatekintő dalaiban.

A Szüreti Veszedelem a '80-as évek végén alakult underground banda reinkarnációja, amely trióként újragondolva, prog-punk-rockosan játssza a régi számait, a már elhunyt tagjaik előtt is tisztelegve. A zenekarnak két tagja is kötődik a magyar filmiparhoz: dobosuk, Dorogi László több, mint 10 éve kezdte berendező-asszisztensként, de volt swing (szállító) és buyer (beszerző) is, később pedig önálló berendezőként (Larry, Látom, amit látsz) is bemutatkozott. Az utóbbi években leginkább propmasterként (kellékmesterként) tevékenykedik. Gitárosuk, a dalszerző-szövegíró-hangmérnök Sziládi István, igaz, mára pályaelhagyó, de aktív korszakában számtalan nagy- és kisjátékfilm, népszerű sorozat, illetve reklám kellékeseként tűnt fel, dolgozott Szabó Istvánnal (Zárójelentés), Bodzsár Márkkal (Drakulics elvtárs), Orosz Dénessel (Seveled), és Császi Ádámmal is (Háromezer számozott darab).
Film Színház Muzsika: Amikor a filmesek zenélnek
TV Manci, Walden Menedék, Szüreti Veszedelem
Helyszín: Három Holló
Időpont: 2026. március 6. (péntek) 20.00
Belépő: 2500 Ft (csak a helyszínen, készpénzben)
Facebook-esemény.

