Több mint 30 év után Budapesten játszik a Cro-Magnon-i Cola – szombaton CMC és barátai a Turbinában!

2026.01.23. 18:53, srecorder

02_la07337-dxo_deepprime_xd2s.jpg

A 2025 év eleji, teltházas BETON-koncert és a nagysikerű Fekete Zaj-os visszatérés után első budapesti koncertjét adja újjáalakulása óta a magyar ipari elektronika legendája, akik a ma megjelent új lemezüket (Encore) is bemutatják a Turbinában.

1993-ban, a Test Departmenttel adta utolsó koncertjét a CMC a városligeti Globe-ban, amely 2019-ben éledt újjá Szász György vezetésével. Az EBM-csapatásokat apokaliptikus költészetbe ágyazó, narratív ipari filmzenét játszó Cro-Magnon's Coke azóta már a negyedik lemezét adja ki, és egy éve élőben is fellép. „Valahányszor készül egy track, én mindig egy filmet vagy egy színpadi jelenet látok és érzek bele a zenénkbe. A zenei alapok elindítanak bennem egy ilyen folyamatot és a szövegeket is így próbálom megírni. Szóval ahány elkészült dal, annyi elképzelt koncert vagy filmjelenet” – mondja Szász Gyuri (nyitóképünkön).

15_ls00477-dxo_deepprime_xd2s.jpgGáspár Csaba. Fotó: A.L. pix.

„Természetesen az elképzelt filmjelenetet és színpadképet, ami a fejemben van, soha nem fogom tudni úgy átadni, ahogy szeretném, mert a lehetőségeink végesek, nem áll rendelkezésre pár kamionnyi technika és a hozzátartozó stáb sem fog soha. Ezzel együtt most a Turbinában teszünk erre egy halvány kísérletet a vendégeinkkel, barátainkkal együtt. A CMC ehhez kap külső segítséget is, velünk lesz többek között József Attila, Petri György és Sylvia Plath is... Ha jól sikerül, szeretnénk rendszert vinni ebbe, és egy hasonló CMC és barátai rendezvényt tartani minden évben. Ha nem sikerül, akkor sem hiszem, hogy feladnánk.”

„Szerelem, halál és groteszk korrajzok” – Gáspár Csaba kedvenc 2024-es zenéi

A vetítéssel kísért koncertekhez kb. két éve állt össze a stáb: jelenleg Gáspár Csaba, Horváth Barnabás Botond és Szász György alkotja a CMC-t, de koncerteken kiegészülnek Bari Máriusszal (Planetdamage) és Slezák Csabával (HD support, koncertfelelős, keverő stb.). „2025-ben kezdődtek a koncertek egy telt házas Beton-bulival, ami inkább nyilvános főpróba volt a részünkről, de a sikere inspiráló hatással bírt. Aztán volt egy kicsit kísérleti koncert a Patkányfészekben, Pusztaföldváron, Orosháza mellett egy tanyán, erről koncertfilm készült, ami egyszer publikálva lesz. A nyári Fekete Zaj-koncert pedig már élesben ment és nem buktunk el.”

19_la07506-dxo_deepprime_xd2s.jpgHorváth Barnabás Botond. Fotó: A. L. pix.

A CMC nem egyedül lép majd fel a Turbinában, már délután 4 körül elkezdődnek a programok. A műsort DJ Kraak felvezetése után az elektro-indusztriál Planetdamage nyitja meg, utána a nemrégiben megjelent új lemezét bemutató Terminal Danger visz be mindenkit az ipari elektronika sötétebb oldalába, amit a coldwave/minimalwave Cawatana analóg szintetizátorokra és élő basszusra alapuló műsora old fel a CMC koncertje előtt, melyben további különleges vendégekre lehet számítani (Árvai-Illés Emese 'EMKE', és Árvai Krisztián 'Laborant'). Afterparty a Turbina Bisztró termében lesz DJ Kraak vezényletével.

CMC és barátai
Előzenekarok: Planetdamage, Terminal Danger, Cawatana
Helyszín: Turbina Kulturális Központ
Időpont: 2026. január 24. (szombat) 16.00-22.30
Belépő: 4000 Ft (elővételben), 5000 Ft (helyszínen)
Jegyvásárlás. Facebook-esemény.

nyitókép: A. L. pix

https://recorder.blog.hu/2026/01/23/tobb_mint_30_ev_utan_budapesten_jatszik_a_cro-magnon-i_cola_szombaton_cmc_es_baratai_a_turbinaban
Több mint 30 év után Budapesten játszik a Cro-Magnon-i Cola – szombaton CMC és barátai a Turbinában!
süti beállítások módosítása