Az erőszak vége – Vasárnap Pándi Balázs és Csihar Attila az Arzenálban!

2025.09.27. 11:18, srecorder

Szabad dobolás + túlvilági ének = Hiedelem a Trafó összművészeti fesztiválján.

„A Govindában kajáltunk Csiharral, és mondta, hogy nyomná a szólócuccát, a Void ov Voicest, mert épp a Mayhemmel és a Sunn O)))-val se volt semmi. Nekem volt egy lekötött szólókoncertem egy kassai fesztiválon, és szóltam a szervezőnek, hadd jöjjön Attila is szólóban, és a végén majd duózunk tíz percet. Már a beállásnál annyira jól összepasszolt az ő túlvilági éneke az én szabadon hömpölygő dobolásommal, hogy együtt nyomtuk le a koncertet. Eléggé beindult most a Hiedelem, hívtak Kanadába is minket, talán egy lemezt is összehozunk, amikor lesz rá időnk” – mesélte nekünk Pándi Balázs öt éve a Hiedelem kezdeteiről.

„ÜTÖM, MINT A PARASZT, DE SZABADON DOBOLOK” – A NAGY PÁNDI BALÁZS-INTERJÚNK

Azóta nemcsak az első, de a második lemezük is elkészült (utóbbi az amerikai zajzenész John Wiese-zel), de ahogy Pándi mondja, „az is egy hiedelem, hogy meg fog valaha jelenni”. Már csak ezért is érdemes megnézni élőben a Pándi-Csihar duót, hiszen felvételről hallgatni őket egyelőre nem lehet. Duóban ráadásul ritkán is koncerteznek itthon, és amúgy is különleges élmény, ahogy a két zenész különleges világa összeolvad egy szabad improvizációval kevert pogány rituálé keretében.

53100425_665875137179898_4771254554668826624_n-e1602839340636.jpg

A Hiedelem-fellépés a Trafó évadnyitó fókuszának (Az erőszak vége) zárókoncertje lesz, amit Magyarország első nagyüzemi fegyvergyárában, az Arzenálban tartanak. A jeggyel az egésznapos programot lehet látogatni, amin Pálinkás Bence György és Török Tímea, valamint Somló Dávid és Raubinek Lili részvételi performanszokkal kutatják a fizikalitás határait, illetve a fegyverkezés és a kevésbé halálos fegyverek kérdését.

Trafó: Az erőszak vége
Helyszín: Arzenál (1095 Budapest, Soroksári út 158/C)
Időpont: 2025. szeptember 28. (vasárnap) 16.00-21.00
Belépő: 6900 Ft
Jegyvásárlás. Facebook-esemény.

Nyitókép: Hiedelem a Fekete Zaj Fesztiválon. Fotó: Frank Olivér.

https://recorder.blog.hu/2025/09/27/az_eroszak_vege_vasarnap_pandi_balazs_es_csihar_attila_az_arzenalban
Az erőszak vége – Vasárnap Pándi Balázs és Csihar Attila az Arzenálban!
süti beállítások módosítása