„Az a tag vagyok, aki sokat dolgozik a pénzért, de sosem spórol” – Itt van FRANKO új EP-je, az EFFEKTÍV

2025.07.23. 08:36, srecorder

franko_1.jpg

Laza nyári EP FRANKO-tól.

FRANKO év elején önreflektív dalokban írta ki magából 2024-es élményeit: számos megjelenését, karrierje ívét, a nyári szezont, a pörgést és ezek lelki vonzatát. A Simo Häyhä / C’est la vie után most egy rövid, nyári EP-vel jön ki, ami a befutást, és a gyors impulzusokkal teli, új élethelyzetet teszi középpontba. Az első három szám azt taglalja, hogy „magamnak akarok megfelelni, évre évre jobb formát hozok”, az utolsó trekkben pedig hangsúlyt kap, mekkora érték az őt körülvevő csapat (Wavy), egyéjszakás kalandok helyett a barátnő, pénzszórás helyett a tervezés, és az elvonulás néha a pörgésből, Budapestről a nyugiba („eltűnök Budapestről, mint az állami pénzek”).

„Az egész EP nem egy tervezett dolog volt, tavaly november végén kimentem OB-hez Eindhovenbe pár napra zenélni. Volt 2-3 elkezdett projekt, amit fixen be akartunk fejezni, plusz nálam volt egy csomó jó beat, amiket szintén Olivér csinált. Ez a kiruccanás adta meg a cucc vázát, végül ezt a 4 dalt gondoltuk olyannak, hogy egy kisebb csokorban jól működik. Egy örömzenélés eredménye ez a 4 dal, utána nyilván kipofoztuk kicsit meg ültünk rajta, ez lett a vége” – mondta FRANKO.

Bartha Zsombor még 2023 végén indította be magyar nyelvű szólóprojektjét FRANKO néven. A Recorderen debütált, Co Lee-t is felvonultató Nemo / Kalóz Freestyle dupla single után nálunk hozta ki első nagylemezét, a korábbi anyagainál nyersebb, koszosabb, személyesebb 23101075-öt, amit tavasszal a SilkSilver producerrel készült EP, a Puzzle, augusztusban pedig Ótvar Pestissel közös anyaga, a TÚLÓRA követett, amivel turnéra is indultak a fiatal rapperek. FRANKO '24-ben a Wavy rapkollektívával is kiadott két albumot (YMenni mixtape), az EFFEKTÍV című új EP-je kulcsdalához, a Mucho Gustohoz pedig egy klipet is kiadott nemrég.

FRANKO július 25-én, pénteken teljes zenekaros felállásban játszik a Magyar Zene Háza szabadtéri színpadán. Élőben Jancsovics Máté (dobok), Heilig Tamás (bassz, szinti), Schlosser András (gitár) és Őrsi András (dj) mellett most a Wavy-vel és Beton.Hofival is gyakran játszó Kosztolánszki Dominik (szaxofon) fogja őt kísérni. Jegyvásárlás, Facebook-esemény.

„Sokáig fogok úgy hivatkozni erre, mint a legjobb klipre, amit valaha láttam” – ekhoe, bongor és FRANKO kedvenc 2024-es zenéi

 

FRANKO a Facebookon. Instagramon. TikTokon. Twitteren.

Fotó: Incze Kristóf.

Premier rovat cikkeinek megjelenését a Hangfoglaló Program keretében a Nemzeti Kulturális Alap támogatta.

https://recorder.blog.hu/2025/07/23/az_a_tag_vagyok_aki_sokat_dolgozik_a_penzert_de_sosem_sporol_itt_van_franko_uj_ep-je_az_effektiv
„Az a tag vagyok, aki sokat dolgozik a pénzért, de sosem spórol” – Itt van FRANKO új EP-je, az EFFEKTÍV
süti beállítások módosítása