Jövőre a Dürer Kertben játszik a White Lies

2025.05.21. 10:32, srecorder

white_lies_pic_credit_jono_white.jpg

2026. február 13-án, újjászületést ígérő új lemezével adja első önálló magyarországi koncertjét a Szigetet háromszor is megjárt White Lies.

A White Lies az Editors és az Interpol nyomában indult, középtempós, bombasztikus-melankolikus poszt-punk himnuszaival lett Anglia egyik legsikeresebb gitárzenekara a 2010-es években. Nálunk eddig csak a Szigeten léptek fel, igaz, ott háromszor is. A zenekar annyira jól érezte magát a 2011-es bulin, hogy klipet is készítettek a szigetes koncertből a The Power & The Glory című dalukhoz, a 2017-es koncertet pedig Jack Lawrence-Brown dobos a White Lies egyik legemlékezetesebb fesztiválfellépésének nevezte a Recordernek adott interjújában.

Akkor az As I Try Not To Fall Apartról, a zenekart újra jó formában mutató 2022-es albumukról beszélgettünk az ukrajnai háború kitörésének árnyékában. Az elmúlt három évben megírták a hetedik lemezüket, amiről tegnap jött ki az első szám, a Nothing On Me, a White Lies eddigi leggyorsabb és legintenzívebb dala, amire elmondásuk szerint a '70-es évek progrockja (GenesisYes, Utopia, Gong), a krautrock motorikus ütemei, és Steve Hillage Motivation Radio című albumának gyerekdalszerű, vidám-abszurd dallamai is hatottak, és az egykori black midi turnébillentyűse, Seth Evans is játszik benne.

A februári koncertre elsőként a zenekar hivatalos rajongói klubjának tagjai válthatnak jegyet május 23-án 10 órától, majd a regisztrált Live Nation-tagok élhetnek elővásárlási lehetőségükkel május 26-án 10 órától. A teljes körű jegyértékesítés május 28-án 10 órakor kezdődik a www.livenation.hu és a www.funcode.hu oldalakon.

Facebook-esemény: https://www.facebook.com/events/1027035289594178

nyitókép: Jono White

https://recorder.blog.hu/2025/05/21/jovore_a_durer_kertben_jatszik_a_white_lies
Jövőre a Dürer Kertben játszik a White Lies
süti beállítások módosítása