„Egy VHK-koncert őseredeti istenérzés” – Grandpierre Atilla a Koncertsztorik podcastban

2024.11.26. 18:59, soostamas

240588134_10159925588373784_7420585390460415480_n.jpg

Koncertsztorik podcast új adásának vendége Grandpierre Atilla, a jövőre 50 éves Vágtázó Halottkémek frontembere, aki a Fellázad a Semmibe Vett Öröklét című új lemezükről, a VHK-koncertek eksztázisáról, a Rituális Színházról, és arról is mesélt, hogyan akartak forradalmat kirobbantani egy-egy jól sikerült fellépésükkel. A Koncertsztorik új adása meghallgatható a Spotify-on, az Apple Podcastsben, és más ismert podcasthallgató appokban!

„Én azt gondolom, hogy a lelkierőt és az értelmi erőt tekintve ez sokkal erősebb anyag, mint az eddigiek. Sokkal változatosabb, eredetibb, átütőbb erejű, és talán a legteljesebb kifejeződése annak az őserőnek, ami kezdetektől fogva jellemző volt a VHK-ra, különösen a 70-es, 80-as években” – mondja Grandpierre Atilla a zenekar újévkor megjelenő albumáról, amiről a podcastban mesélt először hosszabban.

De beszélünk a szabad improvizációkból kibomló korai VHK-koncertekről, a Rituális Színházról, amellyel a koncertek előtt tartottak a magyar hiedelem- és mondavilágból merítő előadásokat, és kiderül, hogyan lehet benne egy nyakba kötött gyászszalagban a VHK filozófiája. Miért kötött ficánkoló halat a nyakába? Miért lopták el a fellépőruháit rendszeresen az öltözőből? Melyik ájulásig vezető mutatványába halhatott volna bele A kutya éji dala forgatásán? És miért az ideiglenes feloszlása alatt tanulta meg igazán értékelni a VHK-t?

grandpierre_attila_by_orsolya_karancz_03.jpg

A VHK február 14-én, a Magyar Zene Házában mutatja be új lemezét, és a podcast végén a 2025-ös jubileumi évről is elárul egy-két érdekességet Atilla, aki térdműtétjéről, az eredetiség folyamatos kereséséről, és a közönség jó bemondásairól („Itt vagyok! Most születtem! Próbáljatok ki!”) is mesélt.

Hallgasd a műsort a Spotify-on, az Apple Podcastsben, vagy más podcasthallgató alkalmazásokban!

A podcast műsorvezetője Soós Tamás, a koncertfotót Uhlár Brigi, a portréfotót pedig Karancz Orsolya készítette.

Koncertsztorik podcast a Nemzeti Kulturális Alap Hangfoglaló Könnyűzene Támogató Program támogatásával jött létre.

nka_2024_hangfoglalo_logo_6.jpg

https://recorder.blog.hu/2024/11/26/egy_vhk-koncert_oseredeti_istenerzes_grandpierre_atilla_a_koncertsztorik_podcastban
„Egy VHK-koncert őseredeti istenérzés” – Grandpierre Atilla a Koncertsztorik podcastban
süti beállítások módosítása