A Nagy Évem podcast kilencedik adásának vendége Csordás Zita, az ország elsőszámú dreampopzenekarának, a Mayberian Sanskülottsnak a frontembere, aki hiába áll hatéves kora óta a színpadon, továbbra sincs megbarátkozva azzal, hogy emberek nézik, miközben énekel. Keresd az adást a Spotifyon, a Google Podcastban, az Apple Podcastsban vagy más ismert podcasthallgató appekben!
"Nekem az az alapállapotom, hogy semmi értelme a létezésemnek, és minden rossz, amit kiadok a kezemből, de ha valaki megdicsér, attól két órára jobb lesz" - mondta a podcastban Csordás Zita, aki képtelen megjátszani magát a koncerteken, és úgy próbálja oldani a helyzet abszurditását, hogy mindig kimondja azt, ami épp eszébe jut. Elmesélte, milyen arcokat szokott látni a színpadról, melyik napszakban a legjobb fellépni, és milyen hosszú az ideális koncert.
Két éve nagyon beindultak a dolgok a zenekarral. 2019 elején kijött a Neverending Sorry című lemezük (amit a Recorder is az év egyik legjobbjának kiáltott ki), májusban játszottak Courtney Barnett előtt az Akváriumban, nyáron elhívták őket az iszonyatosan menő Primavera Sound fesztiválra Barcelonába, és először felléphettek a Szigeten is. 2020 tavaszán európai turnéra indult volna a Mayberian Sanskülotts - Ausztriában, Németországban, Svájcban és Franciaországban voltak lekötött koncertjeik, de sajnos a koronavírus-járvány végül meghiúsította ezt a tervet.
Zita mesélt a primaverás élményeiről és az elmaradt turné fájdalmáról (jövő tavasszal újra próbálkoznak), a szimbiotikus kapcsolatról, ami Balogh Galusszhoz köti, arról, hogy Dorozsmai Gergő beszállásával változott-e a dinamika a zenekarban, valamint, hogy mit gondolt arról, hogy az Akarotot tavaly megválasztották a 2010-es évek legjobb magyar számának a 444-en. Mit tudhatunk meg róla a kedvenc filmje alapján? Miért nem nézte meg a The Velvet Underground-doksit? Hova tűntek a sofőrök? Mi volt a nagy lufirobbanás és mi van ezzek a szellemekkel? Minden kiderül.
Hallgasd a műsort a Spotify-on, a Google Podcastban, az Apple Podcastsban, vagy
más podcasthallgató alkalmazásokban!
A podcast műsorvezetője Varga Ferenc, a műsor vizuáljáért Kenczler Marci felel, a főcímzenét Kristóf Norbert szerezte.
A Nagy Évem podcast a Nemzeti Kulturális Alap Hangfoglaló Könnyűzene Támogató Program támogatásával jött létre.