Az év végi összegzés hagyományos módja a Recordernél, hogy a közösen összeállított Top 50-es albumlista –után kedvenc dalainkat szerzőnként publikáljuk. A 2011-es, 2012-es, 2013-as, 2014-es, 2015-ös és 2016-os sorozat után itt a 2017-es daldömping, a stáb ABC-rendjében haladunk, a felvételek egy rögtön meghallgatható playlistben, rövid kommentárokkal – a mai második dj Salamon Csaba (nyitóképen SZA).
A 2017-es személyes kedvenc dallisták sorát Biczó Andrea nyitotta, utána Csada Gergely, Elekes Roland, Komróczki Dia, Kálmán Attila, Lékó Tamás, Mihályi Dávid, Mika László, Németh Róbert, Rónai András és Reszegi László volt a dj.
A RECORDER SZERZŐINEK - KÖZTE SALAMON CSABÁNAK A - KEDVENC 2017-ES ALBUMAI.
Salamon Csaba kedvencei 2017-ből egy playlistben:
Sampha: Plastic 100°C
2017 úgy fog megmaradni bennem, mint egy hőhullám harmadik napja, mikor az aszfalton műanyagként olvadoztam és ez a szám szólt a fülembe, újra és újra.
Steve Lacy: Ryd / Dark Red
A (még mindig) pofátlanul fiatal Internet-gitáros Lacy a telefonján rakta össze a demóját, amivel csak egy baj van: 13 perces.
Kendrick Lamar: FEAR.
Gyerekkori félelmeket, tizenéves szorongásokat és felnőttkori kétségeket teker szomorú cigibe Kendrick, de ezek az érzések sosem szívódnak el.
SZA: Love Galore (feat Travis Scott)
A Bates Motelben hál duettet az r&b-énekesnő és a rapper. Amennyire elcsépelten hangzik elsőre, annyira húsbavágó. Szó szerint.
Nick Hakim: Cuffed
Fekete hangú, kékeszöld szemű soul egy New York-i hipstertől, Green Twins lemeze lebilincsel és kikötöz anyád ágyához.
Vince Staples: Big Fish
Vince Staples 2017-re végleg kinőtte az akváriumát. Most már csak az a kérdés, hogy 2018-ban kiérdemel-e egy nagyobbat.
Burial: Rodent
Az év végének elengedhetetlen velejárói a kortalan Burial-kislemezek és a karácsonyi szemetes környékén feltűnő rágcsálók - bár utóbbiak nélkül azért kibírnánk valahogy.
Nai Palm: Crossfire / So Into You
Amíg a Hiatus Kaiyote pihen, énekesnője feldolgozásokból, demókból és b-oldalakból álló szólólemezén bizonyítja, hogy a nyers ötletek ugyanúgy érvényesek, mint a kimunkált dalok, és hogy jobb keresztúthoz érkezni, mint kereszttűzben állni.
Sufjan Stevens: Mystery of Love
A “fehér Holdfény” filmzenéjét áthatja a klasszikus zene, a nyolcvanas évek olasz popzenéje és Sufjan Stevens. A Mystery of Love mintha csak azért maradt volna le a 2015-ös Carrie and Lowellről, mert túl szerelmes volt annak tematikájához, de a filmet vele együtt átélve még így is fájóan nosztalgikus.
Eyedress: Manila Ice
Helyzetjelentés a Fülöp-szigeteki rendőrállamból – a fülledt szobák ajtajain csak félve jut ki a cigifüst, ahogyan az ablakokat időnként a félelem és lövések zaja rázza meg.
IAMDDB: More
Manchester válasza Cardi B-re – az érző lelkű rapper lány esténként hazavár, de elkésés esetén megkésel.
Phoebe Bridgers: Smoke Signals
“Ezt a számot a dobosomnak írtam, akivel akkor jártunk. Azóta már szakítottunk” – szokta felvezetni Bridgers élőben a Smoke Signalst, mielőtt egy nem túl őszinte összenevetés után belekezd.
Malibu: Held
A 2017-es évben sokadvirágzását élte az ambient, Ryuchi Sakamoto, Bibio és (persze) Brian Eno lemezei mellett a berlini PAN kiadó válogatáslemeze, a Mono No Aware reflektált a leghitelesebben a korhangulatra. A japán kifejezés a múlandóságban való szépség felfedezését és ennek folyamatát jelenti, minden kompozíció fájdalmasan szép, mint amilyen ez a mögöttünk hagyott év is volt.
SALAMON CSABA KEDVENC 2016-OS DALAI ITT HALLHATÓK.