Vigyázz: holnap éjjel ott is zenébe fogsz botlani, ahol nem is számítanál rá.

2017.11.16. 12:00, Recorder.hu

azeneejszakaja_650.jpg

Mit keres Paul McCartney és Mozart sötétedés után egy romkocsmában? Holnap ez is kiderül: november 17-én, pénteken este 7 és éjfél között ugyanis egészen szokatlan helyeken tartanak ingyenes klasszikus zenei minikoncerteket Budapesten. Az új fővárosi kezdeményezés, A zene éjszakája eseményei a bulinegyed és az erősen feljövőben lévő VIII. kerület összesen nyolc pontján, klubokban, kávéházakban, kocsmákban és éttermekben zajlanak majd – profi és amatőr zenekarok, szólisták lepik meg az ELLÁTÓház, a Jelen, a Kazimír, a Kék Ló, a Magvető Café, a Mazel Tov, a Szimpla Kert és a Tesla Budapest vendégeit. Azoknak, akik elcsípnék mondjuk a Budapesti Fesztiválzenekar vagy az Óbudai Danubia zenekar tagjait egy-egy kötetlen fellépésen, mutatjuk az egyedi hangulatúnak ígérkező éjjeli órák teljes, részletes programját helyszínek szerinti bontásban.

ELLÁTÓház (1074 Dob utca 19.)

22.45
Másik János: Déli banya 
Williams: Filmzene-válogatás
Badelt: A Karib-tenger kalózai
Jahn: Jazzetűdök
Gershwin: Portrait
James Bond: Filmzene-válogatás
Cantina Band a Star Warsból
Lassus Trombones
Guido és Maurizio De Angelis: Pari e Dispari

Budapesti Fesztivál Harsonakvartett (Szakszon Balázs, Sztán Attila, Gyivicsán György, Wagner Csaba),
Corpus Harsonakvartett (Sütő András, Pálinkás Péter, Stürzenbaum Róbert, Galla Ákos),
Herboly László, Szente Gáspár – ütőhangszerek

 

Jelen Bisztró (1085 Blaha Lujza tér 1-2.)

19.00
Bartók: Román népi táncok
Mozart: Török induló
Mozart: Kis éji zene – 1. tétel
Bach: Air
Piazzolla: Oblivion
Bizet: Carmen – Habanera, Torreádordal
Newman: Scent of a Woman Tango

Magic of Strings Quintett (Lendvay József, Oberfrank-Kuti István – hegedű, Koppán Kata – brácsa, Asztalos Dorottya – cselló, Mohácsi Vilmos – nagybőgő)

20.00
Bizet: Carmen – szvit 
Rossini: Tell Vilmos – nyitány 
Verdi: A végzet hatalma – nyitány
Bernstein, Gershwin, valamint romantikus és könnyűzenei mesterművek rézfúvósátiratai

Óbudai Danubia Zenekar: Bakó Levente – trombita, Tarkó Tamás – trombita, Kovalcsik András – kürt, Magyar Péter – harsona, Peresztegi Attila – tuba

21.00
Charpentier: Te Deum – Prelude, Te devicto 
Purcell: Tündérkirálynő – szvit – Horn pipe, Air, Rondean, Chorus: They shall be as happy
Schubert: Katonainduló
Saint-Saëns: Hattyú 
Mascagni: Parasztbecsület – Intermezzo
Massenet: Thais – Meditáció 
Delibes: Coppélia – Mazurka
Dvořák: Keringő
Orbán: Bálzene – részlet
Piazzolla: Libertango
Joplin: Ragtime
Country Club, Paragon Rag, Pineapple Rag

Budapesti Fesztiválzenekar: Gál-Tamási Mária, Czenke Csaba – hegedű, Polónyi István – brácsa, Liptai Gabriella – cselló

22.00
Dvořák: G-dúr vonósötös – 1. tétel
Dvořák: Terzetto – 1-2. tétel
J. Williams: Medley

Anima Musicae: Szabó Tamás, Baráti Zsófia – hegedű, Modrián Ildikó – brácsa, Váray Péter – cselló, Gyetvai Gábor – nagybőgő

23.00
Mozart: A-dúr klarinétötös, K. 581 
E. Strauss: Fent és lent – polka 
J. Strauss: Kirándulás – polka 

Budapesti Fesztiválzenekar: Illési Erika, Nagy Gabriella – hegedű, Juhász Barna – brácsa, Kertész György – cselló, Szitka Rudolf – klarinét

Kazimír (1075 Kazinczy utca 34.)

19.00
Kodály Zoltán: Adventi ének
Kodály Zoltán: Norvég leányok
Szabó Barna: Lachryimarium – 1. Come Ye Heavy States; 6. In Darkness
Orbán György: Se nappalom, se éjjelem
Orbán György: Nunc Dimittis
Bárdos Lajos: Elmúlt a tél

Tutti Cantabile Énekegyüttes

20.00
Mozart: Figaro házassága – nyitány 
Mozart: Laudate Dominum
Mendelssohn: Rondo Capriccioso 
Mendelssohn: Jerusalem – részlet a Paulus c. oratóriumból
Chopin: Valse brillante 
Dubois: Fuvolakvartett – 4. tétel 
Debussy: Arabesque No. 1 
Piazzolla: Los pajaros perdidos 
Mower: Fictions / Homeside 
spirituálék 

Staszny Zsófia – ének (Fischer Annie-ösztöndíjas), Flautett Fuvolakvartett (Ernyei-Balogh Júlia, Gedai Eszter, Kovács Kinga, Réman Zsófia – fuvola)

21.00
Haydn: Esz-dúr divertimento, Hob. II:6
Csajkovszkij: Andante cantabile 
Mozart: Kis éji zene

Budapesti Fesztiválzenekar: Bíró Ágnes, Jász Pál – hegedű, Sipos Gábor – brácsa, Szabó Péter – cselló, Lévai László – nagybőgő

22.00
Glazunov: 5 Novelettes – 1. Alla Spagnuola, 2. Orientale, 3. Interludium in modo antico, 4. Valse, 5. All’Ungherese 
Bartók: Erdélyi táncok – 1. Dudások, 2. Medvetánc, 3. Finale 
Gardel: Por una cabeza 

Budapesti Fesztiválzenekar: Szabó Levente, Szefcsik Zsolt – hegedű, Bolyki László – brácsa, Háry Péter – cselló

 

Kék Ló (1084 Víg utca 28.)

19.00
Mozart: C-dúr Andante, K. 315
Bach: g-moll szonáta, BWV 1020
Gluck: Melódia az Orfeusz és Euridiké c. operából
Paganini: Caprice
Massenet: Thais – Meditáció 
Mcsedelov: Variációk egy Paganini-témára
Ravel: Pièce en forme de Habanera
Ibert: Entr'Acte

Duleba Lívia – fuvola (Fischer Annie-ösztöndíjas), Razvaljajeva Anasztázia – hárfa

20.30
Mozart: A varázsfuvola – nyitány 
Bartók: Román népi táncok
Gyulai-Gaál: Négy romantikus játék 
Brahms: 5. magyar tánc 
Albéniz: Tango 
Weiner: Rókatánc 
Kovács Béla: Misty 
J. Strauss: Terefere-polka
Rimszkij-Korszakov: A dongó 

Zuglói Filharmónia: Horváth Péter, Katrin Mátyás, Tóth Anita – klarinét, Szőke Márton – basszusklarinét

22.00
Pleyel, Leclair és Igudesman hegedűduói

Anima Musicae: Kovács Csilla, Revóczky Ottília, Szabó Gábor – hegedű

 

Magvető Café (1074 Dohány utca 13.)

19.00
Ír népdal
Pescetti: c-moll szonáta
Debussy: 1. és 2. Arabesque
Fauré: Impromptu, Op. 86
Andrés: Vanília, Pisztácia, Fahéj

Budapesti Fesztiválzenekar: Polónyi Ágnes – hárfa

20.00
Torelli: Szonáták
Haydn: D-dúr duó

Budapesti Fesztiválzenekar: Eckhardt Violetta – hegedű, Szabó Péter – cselló

21.00
Liszt: Ave Maria
Kodály: Esti dal
Mozart: Ave verum corpus
Boyce: Halleluja
Bach–Fettke: Air and Halleluja
Kodály: Cohors generosa
Schramm: Emmanuel, Expected Jesus
Leontyievics: Carol of Bells
Bach–Fettke: Adoramus Te
Kocsár: Hymnus a Szent Márton dicsérete c. oratóriumból
Pergolesi: Gloria

PPKE ITK Kamarakórus (művészeti vezető: Bércesné dr. Novák Ágnes)

22.00
„Táncok Európából”
Bizet: Farandole az Arles-i lány-szvitből
Ravel: Pavane 
Lanner: Schmetterlinge Walzer 
Dvořák: Szláv tánc 
Csajkovszkij: Virágkeringő a Diótörőből 
Bartók: Román népi táncok 
Kodály: Dal és Intermezzo a Háry János-szvitből 


Budapesti Fesztiválzenekar: Selmeczi Gábor, Kostyál Péter – hegedű, Fekete Zoltán – brácsa, Martos Attila – bőgő

 

Mazel Tov (1073 Akácfa utca 47.)

22.00
Ibert: Trois pieces breves 
Farkas: Régi magyar táncok 
Ágay: Öt könnyű tánc 
Weiner: Jó alapos csárdás és Rókatánc 
Hallam: Dance suite 

Budapesti Fesztiválzenekar: Varga Fruzsina – fuvola, Berta Beáta – oboa, Csalló Roland – klarinét, Tallián Dániel – fagott, Bereczky Dávid – kürt

23.00
Ángel Villoldo: El Choclo (tangó) 
Jesús Ventura: A La Gran Muneca (canyengue) 
Manuel Jovés: Loca (tangó) 
Julio Del Puerto: La Mulateada (milonga) 
Aníbal Troilo: Romance de Barrio (tangó-vals) 
Carlos Gardel: Por una cabeza (tangó) 
Osvaldo Donato–Edgardo Donato: El Huracan (tangó) 
Astor Piazzolla: Tango apasionado 
Osvaldo Pugliese: La Yumba (tangó)
Astor Piazzolla: Libertango 
Gerardo Matos Rodríguez: La Cumparsita (tangó)

Óbudai Danubia Zenekar: Mayer Albert – gitár, Póta György – bőgő, Radnai Tamás – bandoneon
 

 

Szimpla Kert (1075 Kazinczy utca 14.)

19.00
Gastoldi: Amor vittorioso
Farkas: Régi magyar táncok
Speer: Bankelsangerlieder
Mozart: Ave verum corpus
Bizet: Carmen – Torreádordal
Grieg: Sarabande a Holberg-szvitből
Frére Jacques – francia népdalfeldolgozás
Mancini: Rózsaszín párduc
McCartney: When I’m Sixty Four
Bikanov: Utcai forgalom
Wien bleibt Wien – egyveleg id. és ifj. Johann Strauss műveiből

Zuglói Filharmónia: Komlóssy Gábor, Gucz György – trombita, Varga Hunor – kürt, Gáspár Olivér – harsona, Batthyány István – tuba

20.00
J. Strauss: Auf Ferienreisen
J. Strauss: Im Fluge
E. Strauss: Auf und davon
Mozart: D-dúr divertimento, K. 136 
Hindemith: Három darab öt hangszerre

Budapesti Fesztiválzenekar: Ács Ákos – klarinét, Póti Tamás – trombita, Asztalos Bence, Gátay Tibor – hegedű, Rajncsák István – brácsa, Lévai László – nagybőgő, Ivanyickaja Irina – zongora 

21.00
Haydn: G-dúr vonósnégyes, Op. 76/1
Beethoven: D-dúr vonósnégyes, Op. 18/3

Anima Musicae: G. Horváth László, Vajda Barnabás – hegedű, Bartók Tamás – brácsa, Stoll Péter - cselló

22.00
Bach: Esz-dúr csellószvit – Prelúdium 
Schumann: Fantasiestück, Op. 120
Ligeti: Szólószonáta 
Brahms: e-moll szonata – 1. és 3. tétel 

Baranyai Barnabás – cselló (Fischer Annie-ösztöndíjas), Menyhei Ádám – zongora 

23.00
Haydn: G-dúr vonósnégyes, Op. 76/1
Weiner: 1. divertimento

Budapesti Fesztiválzenekar: Kádár István, Berentés Zsuzsa – hegedű, Raincsák István – brácsa, Mahdi Kousay – cselló

 

Tesla Budapest (1075 Kazinczy utca 21/C.)

20.30
Gary Burton & Makoto Ozone: Le Tombeau De Couperin, I. tétel (Maurice Ravel művének vibrafonra és zongorára készült jazz átiratának felvétele élő ütőhangszeres kísérettel)
Andy Akiho: Stop Speaking (pergődob, hangfelvétel, videó)
Mark Duggan: Jubilee (harangjáték, hangfelvétel, videó)
Dave Weckl Band: Someone’s Watching (dobfelszerelés, hangfelvétel)
Dave Weckl Band: Tiempo de Festival (dobfelszerelés, hangfelvétel)

Janca Dániel – ütőhangszerek (Fischer Annie-ösztöndíjas)

21.30
Mozart-kommandó
3 kommandó mérkőzik meg egymással: vérre menő zenei erőpróba keretében döntik el – a közönség bevonásával – hogy ki lesz a legsikeresebb kommandó, melynek vezetője eljátszhat egy versenymű-tételt a zenekarral. Majd a bosszúszomjas vesztes kommandók „spontán” elfoglalják a színpadot, és előadják a saját versenyművüket is.
Mozart: Duó hegedűre és brácsára, K. 423
Mozart: Kvintett kürtre és vonósnégyesre, K. 407
Mozart: Oboanégyes, K. 370
Mozart: D-dúr hegedűverseny, K. 218 – 1. tétel
Mozart: C-dúr oboaverseny, K. 314 – 1. tétel
Mozart: Esz-dúr Rondo kürtre és zenekarra, K. 371 

Óbudai Danubia Zenekar

22.30
Vautor: Sweet Suffolk Owl (Pejtsik Á. átirata)
Elgar: Salut d’amour (Pejtsik Á.)
Haydn: Serenade (D. Johnstone)
Fauré: Aprés un Réve (D. Johnstone)
Boccherini: Minuetto (Pejtsik Á.)
Ravel: Pavane pour une infante défunte (B. Manger)
Schubert: Ständchen (Pejtsik Á.)
Satie: Gymnopédie No. 1 (D. Johnstone)
Dvořák: Largo az Újvilág-szimfóniából (D. Johnstone)
Schubert: Wiegenlied (D. Johnstone)
Schein: Trinklied (Pejtsik Á.)

Zuglói Filharmónia: Puskás Bernadett, Bulecza Noémi, Jánosa Rozália, Dóczi Péter, Zanathy-Pintér Márk, Nádasdi Kristóf – cselló

A zene éjszakája a Facebookon.

Online műsorfüzet.

https://recorder.blog.hu/2017/11/16/vigyazz_holnap_ejjel_ott_is_zenebe_fogsz_botlani_ahol_nem_is_szamitanal_ra
Vigyázz: holnap éjjel ott is zenébe fogsz botlani, ahol nem is számítanál rá.

A bejegyzés trackback címe:

https://recorder.blog.hu/api/trackback/id/tr3513284587

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.