Mit keres Paul McCartney és Mozart sötétedés után egy romkocsmában? Holnap ez is kiderül: november 17-én, pénteken este 7 és éjfél között ugyanis egészen szokatlan helyeken tartanak ingyenes klasszikus zenei minikoncerteket Budapesten. Az új fővárosi kezdeményezés, A zene éjszakája eseményei a bulinegyed és az erősen feljövőben lévő VIII. kerület összesen nyolc pontján, klubokban, kávéházakban, kocsmákban és éttermekben zajlanak majd – profi és amatőr zenekarok, szólisták lepik meg az ELLÁTÓház, a Jelen, a Kazimír, a Kék Ló, a Magvető Café, a Mazel Tov, a Szimpla Kert és a Tesla Budapest vendégeit. Azoknak, akik elcsípnék mondjuk a Budapesti Fesztiválzenekar vagy az Óbudai Danubia zenekar tagjait egy-egy kötetlen fellépésen, mutatjuk az egyedi hangulatúnak ígérkező éjjeli órák teljes, részletes programját helyszínek szerinti bontásban.
ELLÁTÓház (1074 Dob utca 19.)
22.45
Másik János: Déli banya
Williams: Filmzene-válogatás
Badelt: A Karib-tenger kalózai
Jahn: Jazzetűdök
Gershwin: Portrait
James Bond: Filmzene-válogatás
Cantina Band a Star Warsból
Lassus Trombones
Guido és Maurizio De Angelis: Pari e Dispari
Budapesti Fesztivál Harsonakvartett (Szakszon Balázs, Sztán Attila, Gyivicsán György, Wagner Csaba),
Corpus Harsonakvartett (Sütő András, Pálinkás Péter, Stürzenbaum Róbert, Galla Ákos),
Herboly László, Szente Gáspár – ütőhangszerek
Jelen Bisztró (1085 Blaha Lujza tér 1-2.)
19.00
Bartók: Román népi táncok
Mozart: Török induló
Mozart: Kis éji zene – 1. tétel
Bach: Air
Piazzolla: Oblivion
Bizet: Carmen – Habanera, Torreádordal
Newman: Scent of a Woman Tango
Magic of Strings Quintett (Lendvay József, Oberfrank-Kuti István – hegedű, Koppán Kata – brácsa, Asztalos Dorottya – cselló, Mohácsi Vilmos – nagybőgő)
20.00
Bizet: Carmen – szvit
Rossini: Tell Vilmos – nyitány
Verdi: A végzet hatalma – nyitány
Bernstein, Gershwin, valamint romantikus és könnyűzenei mesterművek rézfúvósátiratai
Óbudai Danubia Zenekar: Bakó Levente – trombita, Tarkó Tamás – trombita, Kovalcsik András – kürt, Magyar Péter – harsona, Peresztegi Attila – tuba
21.00
Charpentier: Te Deum – Prelude, Te devicto
Purcell: Tündérkirálynő – szvit – Horn pipe, Air, Rondean, Chorus: They shall be as happy
Schubert: Katonainduló
Saint-Saëns: Hattyú
Mascagni: Parasztbecsület – Intermezzo
Massenet: Thais – Meditáció
Delibes: Coppélia – Mazurka
Dvořák: Keringő
Orbán: Bálzene – részlet
Piazzolla: Libertango
Joplin: Ragtime
Country Club, Paragon Rag, Pineapple Rag
Budapesti Fesztiválzenekar: Gál-Tamási Mária, Czenke Csaba – hegedű, Polónyi István – brácsa, Liptai Gabriella – cselló
22.00
Dvořák: G-dúr vonósötös – 1. tétel
Dvořák: Terzetto – 1-2. tétel
J. Williams: Medley
Anima Musicae: Szabó Tamás, Baráti Zsófia – hegedű, Modrián Ildikó – brácsa, Váray Péter – cselló, Gyetvai Gábor – nagybőgő
23.00
Mozart: A-dúr klarinétötös, K. 581
E. Strauss: Fent és lent – polka
J. Strauss: Kirándulás – polka
Budapesti Fesztiválzenekar: Illési Erika, Nagy Gabriella – hegedű, Juhász Barna – brácsa, Kertész György – cselló, Szitka Rudolf – klarinét
Kazimír (1075 Kazinczy utca 34.)
19.00
Kodály Zoltán: Adventi ének
Kodály Zoltán: Norvég leányok
Szabó Barna: Lachryimarium – 1. Come Ye Heavy States; 6. In Darkness
Orbán György: Se nappalom, se éjjelem
Orbán György: Nunc Dimittis
Bárdos Lajos: Elmúlt a tél
Tutti Cantabile Énekegyüttes
20.00
Mozart: Figaro házassága – nyitány
Mozart: Laudate Dominum
Mendelssohn: Rondo Capriccioso
Mendelssohn: Jerusalem – részlet a Paulus c. oratóriumból
Chopin: Valse brillante
Dubois: Fuvolakvartett – 4. tétel
Debussy: Arabesque No. 1
Piazzolla: Los pajaros perdidos
Mower: Fictions / Homeside
spirituálék
Staszny Zsófia – ének (Fischer Annie-ösztöndíjas), Flautett Fuvolakvartett (Ernyei-Balogh Júlia, Gedai Eszter, Kovács Kinga, Réman Zsófia – fuvola)
21.00
Haydn: Esz-dúr divertimento, Hob. II:6
Csajkovszkij: Andante cantabile
Mozart: Kis éji zene
Budapesti Fesztiválzenekar: Bíró Ágnes, Jász Pál – hegedű, Sipos Gábor – brácsa, Szabó Péter – cselló, Lévai László – nagybőgő
22.00
Glazunov: 5 Novelettes – 1. Alla Spagnuola, 2. Orientale, 3. Interludium in modo antico, 4. Valse, 5. All’Ungherese
Bartók: Erdélyi táncok – 1. Dudások, 2. Medvetánc, 3. Finale
Gardel: Por una cabeza
Budapesti Fesztiválzenekar: Szabó Levente, Szefcsik Zsolt – hegedű, Bolyki László – brácsa, Háry Péter – cselló
Kék Ló (1084 Víg utca 28.)
19.00
Mozart: C-dúr Andante, K. 315
Bach: g-moll szonáta, BWV 1020
Gluck: Melódia az Orfeusz és Euridiké c. operából
Paganini: Caprice
Massenet: Thais – Meditáció
Mcsedelov: Variációk egy Paganini-témára
Ravel: Pièce en forme de Habanera
Ibert: Entr'Acte
Duleba Lívia – fuvola (Fischer Annie-ösztöndíjas), Razvaljajeva Anasztázia – hárfa
20.30
Mozart: A varázsfuvola – nyitány
Bartók: Román népi táncok
Gyulai-Gaál: Négy romantikus játék
Brahms: 5. magyar tánc
Albéniz: Tango
Weiner: Rókatánc
Kovács Béla: Misty
J. Strauss: Terefere-polka
Rimszkij-Korszakov: A dongó
Zuglói Filharmónia: Horváth Péter, Katrin Mátyás, Tóth Anita – klarinét, Szőke Márton – basszusklarinét
22.00
Pleyel, Leclair és Igudesman hegedűduói
Anima Musicae: Kovács Csilla, Revóczky Ottília, Szabó Gábor – hegedű
Magvető Café (1074 Dohány utca 13.)
19.00
Ír népdal
Pescetti: c-moll szonáta
Debussy: 1. és 2. Arabesque
Fauré: Impromptu, Op. 86
Andrés: Vanília, Pisztácia, Fahéj
Budapesti Fesztiválzenekar: Polónyi Ágnes – hárfa
20.00
Torelli: Szonáták
Haydn: D-dúr duó
Budapesti Fesztiválzenekar: Eckhardt Violetta – hegedű, Szabó Péter – cselló
21.00
Liszt: Ave Maria
Kodály: Esti dal
Mozart: Ave verum corpus
Boyce: Halleluja
Bach–Fettke: Air and Halleluja
Kodály: Cohors generosa
Schramm: Emmanuel, Expected Jesus
Leontyievics: Carol of Bells
Bach–Fettke: Adoramus Te
Kocsár: Hymnus a Szent Márton dicsérete c. oratóriumból
Pergolesi: Gloria
PPKE ITK Kamarakórus (művészeti vezető: Bércesné dr. Novák Ágnes)
22.00
„Táncok Európából”
Bizet: Farandole az Arles-i lány-szvitből
Ravel: Pavane
Lanner: Schmetterlinge Walzer
Dvořák: Szláv tánc
Csajkovszkij: Virágkeringő a Diótörőből
Bartók: Román népi táncok
Kodály: Dal és Intermezzo a Háry János-szvitből
Budapesti Fesztiválzenekar: Selmeczi Gábor, Kostyál Péter – hegedű, Fekete Zoltán – brácsa, Martos Attila – bőgő
Mazel Tov (1073 Akácfa utca 47.)
22.00
Ibert: Trois pieces breves
Farkas: Régi magyar táncok
Ágay: Öt könnyű tánc
Weiner: Jó alapos csárdás és Rókatánc
Hallam: Dance suite
Budapesti Fesztiválzenekar: Varga Fruzsina – fuvola, Berta Beáta – oboa, Csalló Roland – klarinét, Tallián Dániel – fagott, Bereczky Dávid – kürt
23.00
Ángel Villoldo: El Choclo (tangó)
Jesús Ventura: A La Gran Muneca (canyengue)
Manuel Jovés: Loca (tangó)
Julio Del Puerto: La Mulateada (milonga)
Aníbal Troilo: Romance de Barrio (tangó-vals)
Carlos Gardel: Por una cabeza (tangó)
Osvaldo Donato–Edgardo Donato: El Huracan (tangó)
Astor Piazzolla: Tango apasionado
Osvaldo Pugliese: La Yumba (tangó)
Astor Piazzolla: Libertango
Gerardo Matos Rodríguez: La Cumparsita (tangó)
Óbudai Danubia Zenekar: Mayer Albert – gitár, Póta György – bőgő, Radnai Tamás – bandoneon
Szimpla Kert (1075 Kazinczy utca 14.)
19.00
Gastoldi: Amor vittorioso
Farkas: Régi magyar táncok
Speer: Bankelsangerlieder
Mozart: Ave verum corpus
Bizet: Carmen – Torreádordal
Grieg: Sarabande a Holberg-szvitből
Frére Jacques – francia népdalfeldolgozás
Mancini: Rózsaszín párduc
McCartney: When I’m Sixty Four
Bikanov: Utcai forgalom
Wien bleibt Wien – egyveleg id. és ifj. Johann Strauss műveiből
Zuglói Filharmónia: Komlóssy Gábor, Gucz György – trombita, Varga Hunor – kürt, Gáspár Olivér – harsona, Batthyány István – tuba
20.00
J. Strauss: Auf Ferienreisen
J. Strauss: Im Fluge
E. Strauss: Auf und davon
Mozart: D-dúr divertimento, K. 136
Hindemith: Három darab öt hangszerre
Budapesti Fesztiválzenekar: Ács Ákos – klarinét, Póti Tamás – trombita, Asztalos Bence, Gátay Tibor – hegedű, Rajncsák István – brácsa, Lévai László – nagybőgő, Ivanyickaja Irina – zongora
21.00
Haydn: G-dúr vonósnégyes, Op. 76/1
Beethoven: D-dúr vonósnégyes, Op. 18/3
Anima Musicae: G. Horváth László, Vajda Barnabás – hegedű, Bartók Tamás – brácsa, Stoll Péter - cselló
22.00
Bach: Esz-dúr csellószvit – Prelúdium
Schumann: Fantasiestück, Op. 120
Ligeti: Szólószonáta
Brahms: e-moll szonata – 1. és 3. tétel
Baranyai Barnabás – cselló (Fischer Annie-ösztöndíjas), Menyhei Ádám – zongora
23.00
Haydn: G-dúr vonósnégyes, Op. 76/1
Weiner: 1. divertimento
Budapesti Fesztiválzenekar: Kádár István, Berentés Zsuzsa – hegedű, Raincsák István – brácsa, Mahdi Kousay – cselló
Tesla Budapest (1075 Kazinczy utca 21/C.)
20.30
Gary Burton & Makoto Ozone: Le Tombeau De Couperin, I. tétel (Maurice Ravel művének vibrafonra és zongorára készült jazz átiratának felvétele élő ütőhangszeres kísérettel)
Andy Akiho: Stop Speaking (pergődob, hangfelvétel, videó)
Mark Duggan: Jubilee (harangjáték, hangfelvétel, videó)
Dave Weckl Band: Someone’s Watching (dobfelszerelés, hangfelvétel)
Dave Weckl Band: Tiempo de Festival (dobfelszerelés, hangfelvétel)
Janca Dániel – ütőhangszerek (Fischer Annie-ösztöndíjas)
21.30
Mozart-kommandó
3 kommandó mérkőzik meg egymással: vérre menő zenei erőpróba keretében döntik el – a közönség bevonásával – hogy ki lesz a legsikeresebb kommandó, melynek vezetője eljátszhat egy versenymű-tételt a zenekarral. Majd a bosszúszomjas vesztes kommandók „spontán” elfoglalják a színpadot, és előadják a saját versenyművüket is.
Mozart: Duó hegedűre és brácsára, K. 423
Mozart: Kvintett kürtre és vonósnégyesre, K. 407
Mozart: Oboanégyes, K. 370
Mozart: D-dúr hegedűverseny, K. 218 – 1. tétel
Mozart: C-dúr oboaverseny, K. 314 – 1. tétel
Mozart: Esz-dúr Rondo kürtre és zenekarra, K. 371
Óbudai Danubia Zenekar
22.30
Vautor: Sweet Suffolk Owl (Pejtsik Á. átirata)
Elgar: Salut d’amour (Pejtsik Á.)
Haydn: Serenade (D. Johnstone)
Fauré: Aprés un Réve (D. Johnstone)
Boccherini: Minuetto (Pejtsik Á.)
Ravel: Pavane pour une infante défunte (B. Manger)
Schubert: Ständchen (Pejtsik Á.)
Satie: Gymnopédie No. 1 (D. Johnstone)
Dvořák: Largo az Újvilág-szimfóniából (D. Johnstone)
Schubert: Wiegenlied (D. Johnstone)
Schein: Trinklied (Pejtsik Á.)
Zuglói Filharmónia: Puskás Bernadett, Bulecza Noémi, Jánosa Rozália, Dóczi Péter, Zanathy-Pintér Márk, Nádasdi Kristóf – cselló
A zene éjszakája a Facebookon.